1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Stuttgart Halk Kültür Evinde Aralık Ayı Kahvaltısı ve Halk Toplantısı Yapıldı

Yozlaşmaya Yabancılaşmaya Karşı Gücümüz Birliğimizdir!

Kahvaltılarımızı ve halk toplantılarımızı bu bakış açısıyla ele alarak yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da esrarın serbest bırakılması ile uyuşturucunun önünde hiçbir engel kalmadı. Yine bu ülkede bir eyalet Adalet Bakanı çocuk tecavüzcülerine verilen cezaları fazla bularak tecavüzcülere kol kanat gerdi.

Bu koşullar altında yozlaşma ve yabancılaşmaya karşı birlikte hareket etmek daha da önemli hale gelmektedir.

STUTGART Halk Kültür evinde Aralık ayı kahvaltısı ve halk toplantısını 4 Aralık Pazar günü yaptık. Kahvaltı öncesi yapılan sohbetlerden sonra kahvaltı programına geçildi. Ailelerimizin büyük bir özen ve emekle hazırladığı kahvaltı yapıldıktan sonra sıra halk toplantısına geldi.

Halk toplantısına; Halk Okulu dergisinin 158.inci sayısındaki "Avrupa'da BİZ" köşesindeki yazı okunarak başlandı. Bu yazıda Almanya'daki yozlaşma ve çocuk tecavüzcülerinin nasıl korunduğu anlatılırken Grup Yorum üyesi İHSAN CİBELİK'in çocuk korosu kurduğu için tutuklandığı anlatılıyordu. Yozlaşma politikalarının anlatıldığı bu yazıda 129-a-b yasalarının nasıl kullanıldığı da anlatılıyordu.

Yazının okunmasından ve yozlaşma politikalarına değinilmesinden sonra sıra oluşturulan gündeme geldi.19-22 Aralık Hapishaneler katliamı ve direnişi ile ilgili yapılacak anma programı, Yılbaşı için oluşturulacak programların konuşulmasından sonra yapılması düşünülen GRUP YORUM KONSERİ için öneri ve düşünceler alındı.

Son olarak da HALK OKULU dergisi üzerindeki baskılara değinilerek derginin okunması-okutulması, yeni okuyucular bulunması konusu vurgulandı.

Gündemin tartışılmasından sonra etkinlik ve birlikteliğimiz sohbetler ile sürdü. Kahvaltıya toplamda 30'a yakın kişi ve ailemiz katıldı.

Stuttgart Halk Kültür Evi 

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.