1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Ossendorf Hapishanesi Önünde Bir Kez Daha Şarkılarımızla İhsan Cibelik’e Seslendik

11 Aralık Pazar günü bir kez daha şarkılarımızla Grup Yorum emekçisi İhsan Cibelik’e seslendik ve onun tutuksuz yargılanmasını talep ettik!

 

"129 a/b kaldırılsın" komitesi 129 a/b Yasaları ve bu yasalar ile amaçlananı anlatarak bu yıl 129 yasaları ile tutuklanan İhsan Cibelik, Özgül Emre ve Serkan Küpeli’in tutuksuz yargılanmasını ve serbest bırakılmalarını talep etti.

İhsan Cibelik’e sloganlarımızla seslendik ve yalnız olmadığını haykırdık. Eyleme katılan halkımızla birlikte şarkılarımızı söyledik ve halaylarımızı çektik. Eyleme 15 kişi katıldı.

Bu eylemi artık bir gelenek haline getireceğiz ve İhsan Cibelik, Özgül Emre ve Serkan Küpeli’yi emperyalizmin elinden alana kadar hapishane önü eylemlere ve konserlere devam edeceğiz.

 

Alman emperyalizminin 129 ab yasalarıyla demokratik haklarımızı gasp etmesine izin vermeyeceğiz. Alman devleti bizi, devrimcileri, Grup Yorum’u yargılayamaz. Asıl yargılanması gereken katil, işgalci, sömürgeci Alman emperyalizmidir.

 

Yargılanan değil yargılayan olacağız!

 

İhsan Cibelik, Özgül Emre ve Serkan Küpeli tutuksuz yargılansın!

 

129 yasası kaldırılsın!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.