1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Gözaltına Alınan TAYAD’lılar Ve Dev-Gençliler Serbest Bırakılsın!


Anneler ve Babalar; evlatlarının, uğruna ağır bedeller ödedikleri mücadelelerinde onlara sırt çevirmedikleri, düşüncelerini sahiplenip kavgada omuz verdikleri için AKP’nin eli kanlı polisleri tarafından gözaltı ve tutuklama terörüne maruz kaldılar. Çocuklarını tutsaklık koşullarında yalnız bırakmamak, evlatlarına tutsaklıklarında para yatırıyor olmaları suç değildir. AKP yargı-polis iş birliği sonucu ‘’suç’’ yaratılmaya çalışılarak terörize etmeyi amaçlamaktadırlar.

 

12 Aralık tarihinde TAYAD’lı Ailelerin işkence ile gözaltına alınması ve bir kısmının tutuklanması sonrası AKP’nin katil polisleri Dev-Genç’lileri gözaltına aldı. Biz Dev-Genç’liler olarak biliyoruz ki faşizmin en temel korkularından birisi ülkemizin gençliğinin politize olup örgütlenmesi ve adaletsizliklere karşı mücadele etmesidir. Bundan dolayı gençliğin üzerinde gün geçtikçe dozu artmakta olan bir yozlaştırma politikası uygulanmaktadır. Gençlik uyuşturucu kullansın, ahlaksızlık yapsın ama yeter ki bilinçlenmesin, mücadele etmesin. Emperyalizmin bu politikasını boşa çıkarak; ahlakı erdemi onuru savunan bir Dev-Genç kaldı. Yozlaştırma politikalarına alternatif kendi örgütlenmelerimizi oluşturduk. Bulunduğumuz her yeri kurum haline getirdik. Düzenin yozlaştırma araçları olan kafelere, barlara, pavyonlara gençliğin bulaşmaması için kendi kurumlarımızı kurduk, kurmaya devam edeceğiz!

Dev-Genç’lilere yönelik gözaltı ülkemizde örgütlü-örgütsüz özellikle muhalif tüm gençliğe yöneliktir. Sadece Dev-Genç’liler değil, muhalif tüm genç kesim üzerine gözaltı terörü uygulanmaktadır. Bunun en başında gençliğe öncülük eden, Dev-Genç’imiz gelmektedir. Ne yaparsanız yapın, kurumlaşmaya ve halkımızla birlikte bu kavgada en önde olmaya devam edeceğiz!

 

YAŞASIN DEV-GENÇ YAŞASIN DEV-GENÇ’LİLER!

ANKARA DEV-GENÇ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.