1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Direnişler Meclisi Açıklaması: Basına Ve Halkımıza


2013 yılında Halkın Hukuk Bürosuna ve Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlara bir polis operasyonu gerçekleşmiş, bu operasyon sonucunda açılan dava da 9 yılın sonunda geçtiğimiz hafta karara çıkmıştır.

Bu dosyanın 7-11 Kasım tarihinde Silivri Hapishane Kampüsü içerisinde görülen karar duruşmasına yurt içi ve yurt dışından yüzlerce avukat katılmış; duruşma sonucunda halkın avukatları Selçuk Kozağaçlı ve Barkın Timtik'e 12 yıl, Oya Aslan'a ise 10,5 yıl hapis cezası verilirken, dosyada yargılanan 21 avukata da toplamda 142 yıl hapis cezası verilmiştir. Ebru Timtik hakkında ise düşme kararı verilmiştir.

Bu cezalar hukuki değil, siyasidir! Faşizm yargıyı sopa olarak kullanmakta; devrimcileri ve halkımızı verdiği cezalarla sindirmeye çalışmaktadır.

Bu cezalar verilmiştir, çünkü Barkın Timtik, Selçuk Kozağaçlı ve Oya Aslan meslek hayatları boyunca halk çocuklarının yanında olmuş; Berkin Elvan'dan Dilek Doğan'a, Soma Maden Katliamı'ndan Ermenek Maden Katliamına kadar katledilen halkımız için adalet aramıştır. Halkımız bir rant saldırısı olan kentsel dönüşüm saldırısına uğrarken de anayasal hakları gasbedilirken de yanında onları görmüştür.

Verilen cezalar boşunadır. Halkın avukatı Ebru Timtik, ölüm orucunu sürdürdüğü 238 gün boyunca açlığıyla adaletsizliklere teslim olmayacağını haykırmış; bu direnişin sonucunda tüm yalanları, saldırıları, hukuksuzlukları parçalayarak dosyanın esas hükmünü vermiştir.

Ebru Timtik'in verdiği hüküm açıktır, faşizm halkın avukatlarını yargılayamaz; devrimcilere, halk çocuklarına terörist diyemez!

Asıl terörist olanlar, bu ülkenin her karışını emperyalizme peşkeş çekenlerdir.

Asıl terörist olanlar, insanları kaçırıp gizli işkencehanelerde aylarca işkence yapanlardır.

Asıl terörist olanlar; kendileri şatafat içerisinde yaşarken yoksul halkımıza açlığı, cehaleti, yozlaşmayı reva görenlerdir.

Halkın avukatlarına verilen ceza halkımız nezdinde hükümsüzdür, tarih nezdinde hükümsüzdür! Bu cezalar er  ya da geç bozulacak, halkımız yine yanında halkın avukatlarını bulacaktır. Biz de Direnişler Meclisi olarak onların sesini bu meydana taşıyor, halkın avukatları için adalet istiyoruz!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

ADALET İSTİYORUZ ALACAĞIZ!

BARKIN TİMTİK’E, SELÇUK KOZAĞAÇLI’YA VE OYA ASLAN’A ÖZGÜRLÜK!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.