1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Boran Yayınlarından Yeni Kitap: Hayat Denilen Kavgaya Girdik


Kitabın Adı: Hayat Denilen Kavgaya Girdik

Yazarı: Fırat Çelik

Yayınevi: Boran Yayınevi

 Yayın Tarihi: Aralık 2022

ÖNSÖZ

Devrimci olma süreci deyince herkesin birbirinden farklı hikayesi akla gelir. Yaşanan sorunlar sorgulanır, nedenleri ve çözümler üzerine kafa yorulur. İdeolojik şekillenme başlar. Sonra bu ideolojinin değerleri adım adım öğrenilir. Yaşanan aslında yeni bir yaşam tarzına geçiş ve siyasal tercihler yapmaktır.

Tüm bu süreç içinde her devrimci şu ya da bu şekilde ailesiyle bir çelişki yaşamaya başlar. Aile -faşizm şartlarında- çocuklarını korumak için çoğu kez engel olmaya çalışır. Devrimciliğe doğru adım atanın ilk özgürlük eylemi nerede ise aile ile bağlarını koparmak şeklinde olur. Bu roman, “hayır -diyor- Ailenizi, çevrenizi, köyünüzü,mahallenizi düzene terketmeyin! Kültürünüzü unutmayın!” Onları örgütleme çabası baskılara, engellemelere, hakaret ve tehditlere karşı mücadeleyi gerektirebilir. Ki devrimcilik pratikte biraz da bu değil midir?

Ülkemizde yoksulluğu, adaletsizliği yaşayan ve buna karşı mücadelede en yiğit evlatlarını şehit veren halklardan biri de Arap halkı...

Fırat Özçelik’in bu romanı Arap halkının da mücadele içinde bedeller ödeyerek ne kadar aktif biçimde yer aldığını gözler önüne seriyor.

Bir solukta okuyacağınız bir roman...

Boran Yayınevi

Kitabı indirmek için Tıklayınız


[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.