1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Nürnberg'te Mahalle Filmi 2 Seansta Büyük Bir Beğeni İle İzlendi

NÜRNBERG'te;"Bir GRUP YORUM projesi “olan MAHALLE filmi 11 Aralık Pazar günü saat:13.00 ve 15.30 seanslarında gösterildi.

 

MAHALLE filminin gösterimi için tanıtım çalışmaları uzun bir süredir sürdürülüyordu. Film için çeşitli sinemalar ile görüşülmüş ama sonuç alınamamıştı. Buna rağmen yeni bir sinema bulmak için çalışmalar ara vermeden sürdürüldü.

 

Sinema bulunduktan sonra filmin tanıtımı için çalışmalar da başladı.NÜRNBERG'te yayın yapan RADYO ZET'te MAHALLE filmi için bir röportaj yapıldı. Ve filmi izlemek için herkese çağrı yapıldı.

 

Alevi Derneği,CHP,Tek-Der ve Türkiyeli sol örgütlere gidilerek film için afişler asıldı ve bilet verildi. Kurumlara ve esnaflara filmin afişleri asıldı. Filmin biletleri ev ziyaretleri ile ailelere de ulaştırılmaya çalışıldı.

 

Film gösteriminden bir gün önce Sinemadan kaynaklı yaşanan bir teknik soruna karşın filmin zamanında gösterilmesi için büyük bir çaba harcandı. Filmin yönetmeni ve yapımcıları İNAN ALTIN ve SELMA ALTIN'ın çabaları ile de sorun giderildi.

 

Filmin gösteriminde İNAN ALTIN ve SELMA ALTIN'da yer aldı. Her iki seans öncesi filme dair geniş ve tanıtıcı açıklamalar yaparak izleyicileri bilgilendirdiler. Film hakkında bilgiler verdiler.

 

Sinema salonunuda Tavır Dergisinin HELİN BÖLEK ve İBRAHİM GÖKÇEK’İ anlatan özel sayılarının olduğu stantta Grup Yorum CD’leri, tişörtleri de yer aldı.

 

Filmi her iki seansta da izleyenler filmden çok etkilendiklerini, filmin ülke gerçeklerini anlattığını belirttiler. Filmin çeşitli sahnelerinde duygulananlar, kimi bölümlerinde ise sevinçle izleyenler oldu. Kısaca halkın sinemasının bir örneği olan film büyük bir beğeni ile izlendi.

 

Soğuk ve karlı havaya rağmen birinci seansta 40 kişi, ikinci seansta ise 60 kişi filmi izledi...

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.