1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Ölüm Orucu Direnişçilerinin Gökhan Yıldırım’ın Tutuklanmasına İlişkin Açıklama


Gökhan Yıldırım Asılsız Ve Uydurma İddialarla, Soyut Gerekçelerle Tutuklatılmıştır!

Adil Yargılanma Hakkımızı Ve Gökhan Yıldırım'a Özgürlük İstiyoruz!

Gökhan Yıldırım, 22 Kasım 2022 tarihinde diş çekimi için gittiği hastane dönüşünde, kaldığı evin bulunduğu sokağın girişinde bir sivil polis ekibinin saldırısına uğramış ve bu ekip tarafından gözaltına alınmıştır. Aynı gün ve birkaç saat sonra da tutuklanmış, Silivri Kapalı Hapishanesi'ne götürülmüştür. Gökhan için daha önce verilen ve hem tıbbi açıdan hem de hukuki açıdan geçerliliğini koruyan ATK kararı hiçe sayılmış ve yine daha önce verilen "infaz erteleme kararı" kaldırılmıştır. Bu karar kuşkusuz ki siyasidir. Karara imza atan Tekirdağ ilgili savcılığı bu siyasi kararın yasal kılıfını hazırlama işiyle görevlendirilmiştir. Esas olarak, karar ölüm orucu direnişi ve 


zafere karşı, adil yargılanma hakkı ve diğer haklarımız için verilen mücadeleye karşı ve en genelde halka karşı alınan faşizmin bir saldırı kararıdır.

Ölüm orucu direnişi, daha ilk günden adil yargılanma hakkı ve hapishanelerdeki sohbet hakkı, kitap yayın hakkı gibi haklı talepleri; hasta tutsaklar sorununu nedenleriyle birlikte tartıştırmış, bu hak gaspları ve sorunlar nezdinde AKP faşizmini teşhir etmiş ve dahası direniş etrafında gelişen mücadele ile iktidarın dayattığı pasifizmi bir kez daha kırmış, direnilebilineceğini ve kazanılabilineceğini göstermiştir. Siyasi zafer kazanılmış ve siyasi zaferin somut-pratik karşılıkları da yaratılmaya başlanmıştır. AKP faşizminin saldırı nedeni esas olarak budur. Yenildiler ve zafer karşısında tahammülsüzler, hazımsızlar. Daha da önemlisi siyasi zaferin halkla daha fazla buluşmasını, halkın mücadelesine güç vermesini, ön açıcı olmasını engellemeye çalışıyorlar. Gökhan Yıldırım'ın hukuksuzca ve de zorbaca tutuklatılması işte bu nedenledir. Her direnişimiz ve her zaferimiz, devrimcilerin ağzından çıkan tek bir cümle ve tek bir görüntümüz dahi yönetememe krizlerini büyütmektedir. Bu nedenle saldırganlıkları artmakta, bu nedenle çok kere yaptıkları gibi komplo davalara sarılmaktadırlar. Gökhan Yıldırım'ı yeniden tutuklatmak, "infaz erteleme kararı"nı kaldırtmak için bir komplo hazırlamışlardır. Asılsız ve yalan iddialar, soyut ve uydurma gerekçeler dışında ellerinde hiçbir şey yoktur. Gökhan için "kaçma şüphesi", "örgüt yönetimine bilgi verdiği", bunlarla ilgili "polise istihbarat geldiği" yalanlarına sarılmışlardır. O Halde Cevap Verelim...

Hangi Kaçma Şüphesi?

1-)Gökhan 255 gün ölüm orucu yaparak zafer kazanmış, bunun bir sonucu olarak tahliye edilmiş ve 256 günde direnişe ara vermiştir. O günden bu yana polis Gökhan'ı 7/24 izlemektedir. Gittiği her yere onunla birlikte gitmekte, kaldığı evin önünde en az bir zırhlı ve bir sivil araç ile polis beklemektedir.

2-)Gökhan tahliye olduğu andan itibaren halkın içinde ve kamuoyu önünde biridir. Sürekli olarak sosyal medya ve yazılı-görsel ve internet basınında açıklamaları, röportajları yayınlanmaktadır. Sürekli olarak ailesi, arkadaşları, doktorları, avukatları, basın ile telefonla görüşmektedir.

3-)Gideceği yerleri dahi, kaldığı zafer evine ziyarete gelenler mağdur olmasın diye önden

duyurmuştur.

4-)Tedavisi devam etmektedir. Düzenli olarak doktor randevularına gitmektedir.

5-)Sağlık sorunları devam etmekte, gittiği her yere en az 2 kişi gitmektedir. Ağrıları sürmektedir. Kas oluşumu tamamlanmamış, yürüme bozukluğu sürmektedir.

6-)Devam eden mahkemelerini takip etmektedir.

7-) Sabit ikametgâhı mevcuttur...

Hangi Örgütün Yönetimine Hangi Bilgileri Vermiş ve de Nasıl?

1-)Bu asılsız ve yalan iddia doğal olarak soyuttur. Kanıttan yoksundur, çünkü uydurmadır.

Açıklanmalıdır: Ne bilgisi? Kime? Ve nasıl? Bunlara cevap veremezler, veremiyorlar. Çünkü yoktur böyle bir şey. Gökhan yoldaşlarıyla, devrimci-demokrat kurum ve kuruluşlarla, ailesiyle, halkıyla iç içe tedavisini, yaşamını ve mücadelesini sürdürmüştür.

2-)İstihbarattan bahsedilmektedir. Söz konusu olan teknik anlamda da bir istihbarat değil, siyasi bir komplo tutuklaması için siyasi polisin ürettiği yalan ve asılsız bilgidir. Klasik terör demagojisine de devam edilmektedir.

Bu kadar kısa ve özet cevaplarla dahi bu tutuklamaya "gerekçe" olarak üretilenlerin asılsızlığı, yalan oluşu görülmektedir.

Gökhan'ın 6 Şubat'ta ATK muayene randevusu vardı. Tekirdağ ilgili savcılığı yeni bir ATK muayenesi ve dolayısıyla yeni bir sağlık raporu olmadan mevcut "infaz erteleme kararı"nı kaldırarak hukuksuz bir karara imza atmıştır. ATK'nın raporu dikkate alınarak verilen bir "infaz durdurma kararı" siyasi olarak ve de asılsız polis iddiaları ile kaldırılmıştır. Bunun yasal bir izahı dahi yoktur. Söz konusu olan yaptık- oldu zorbalığıdır. 6 ay bir devrimcinin, zafer kazanmış bir devrimci iradenin, halkın içinde olmasına dayanamayacak kadar güçsüzler. Bu devrimci iradenin ağzından çıkan tek bir cümle, bu devrimci iradenin dışarıda aldığı tek bir nefes dahi onlar için sorundur. Çünkü konuşan, nefes alan, halkla buluşan zaferdir. Ve zafer halkla buluştuğu oranda büyümekte, halkın mücadelesine güç vermektedir. Ne yaparlarsa yapsınlar bunu engelleyemeyecekler. Çünkü direnişi zafere taşıyan kolektif devrimci irade ve halk dışarıdadır ve Gökhan da bir Özgür Tutsak olarak, hala ve daima, mücadelesi ile dışarıdadır. Gökhan Yıldırım'ın tutuklanması adil yargılanma hakkımıza yönelik yeni bir saldırıdır. Yukarıda somut olarak da madde madde anlatmaya çalıştığımız gibi, hukuksuzca tutuklanmıştır. Delilsiz, kanıtsız, polis iddiasına dayanarak gerçekleştirilen sayısız tutuklama kararından biri de bu olmuştur.

Sonuç olarak;

-Gökhan Yıldırım'ın tutuklanması, ADİL YARGILANMA TALEBİMİZİN VE MÜCADELEMİZİN

HAKLILIĞINI, ZORUNLULUĞUNU VE DE ACİLİYETİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR.

-Bu talep ve mücadele tüm halkımızındır. Ve hep birlikte mücadele ile kazanımlar yaratmaya

devam edeceğiz.

-ATK raporu ve verilen "infaz erteleme kararı" yeniden esas alınmalıdır. Bu kararı kaldıran son

hukuksuz karar iptal edilmelidir.

GÖKHAN YILDIRIM'A ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ!

24.11.2022

Ölüm Orucu Direnişçileri

İleri Kızılaltun

Sibel Balaç

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.