1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Okmeydanı’nda Halk Meclisi Çalışma Yaptı


 

Yoksul Emekçi Halkımızı Bencil Ev Sahiplerinin Acımasızlığına Terk etmeyeceğiz.

Mahallemizde ekonomik şartların bilincinde olduğu için usulüne uygun adımlar atan ev sahipleri olduğu kadar var olan durumu lehine çevirmenin hesaplarını yapan ev sahipleri de var. Kiracıları işte böylesi bencil mal sahiplerinin acımasızlığına terk etmeyeceğiz.

 Geçtiğimiz günlerde semtimizde bir süredir kiracı konumda olan bir kişi ev sahibinin kira bedeline fahiş zam yapmasından dolayı meclisimize başvurdu.

Kiracı ile görüşmemizde; kendisi imkanlarını bir hayli zorlayarak kira bedelini %100 arttırmış olmasına rağmen ev sahibinin bu artışı beğenmediğini belirtti. Çünkü ev sahibinin istediği zammın oranı var olan kiranın 5 katı olduğunu söyledi. Üstelik istediği rakamı alamadığı için ev sahibinin elektiriğini bile kestirdiğini ekledi. Kiracı ile yapılan görüşmeden hemen sonra ev sahibine ulaşıldı. Böylesi bir acımasızlığın yapılamayacağını hele hele bu semtte HİÇ yapılamayacağı belirtildi. Ev sahibi sert bir şekilde uyarıldıktan sonra kiracıya bu görüşmenin bilgisi verildi. Kiracı ile yaptığımız son görüşmede kendisine ev sahibince o günden beri herhangi bir baskının kurulmadığını iletti.

 Mal Sahipleri Zulmüne Mücadele Etmek Faşizme Karşı Mücadele Etmektir.

 Halkımız;

Neredeyse hemen her gün bencil bir o kadar acımasız mal sahibi örneklerini ya yaşayarak görüyor ya duyuyor ya da izliyoruz. Bütün bu yaşanılanların sorumlusu İşbirlikçi AKP faşizmidir. AKP iktidarı ne yapıyorsa bencil ev sahipleri de aynısını yapıyor. Yıllarca etinden tırnağından artırarak var ettiği barınma hakkını hukuksuz yıkımlarla elinden alan AKP faşizmidir. Bu yıkımların öncesinde sonuçlarını hiç düşünmeden halkın elektiriğini doğalgazını kesen yine AKP iktidarıdır. AKP faşizminin yağma ve talan düzeninden güç alan mal sahiplerinin zulmüne boyun eğmeyin! Gelin birlikte mücadele edelim. Mal sahipleri zulmünü birlikte durduralım!

 AKP faşizminin yarattığı yağma ve talan düzeninin karşısında Halk Meclisleri var.

 Halk Meclislerinde Örgütlenelim ve Mücadele Edelim!

 Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.