1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Leverkusen Yabancılar Dairesi Önünde Oturum ve İltica Haklarımız İçin Direniş Devam Ediyor

14 Kasım 2022 Pazartesi günü bir kez daha Leverkusen Yabancılar Dairesi önündeydik.

25 Temmuz 2022' den beri devam eden bu direnişimiz, Faruk Ereren hakkında Köln İdari Mahkemesi'nin verdiği son kararın gerekçesinin açıklanması ve İlker Şahin hakkında imza dayatmasına gitmediği için 6 ay hapis cezasının onaylanacağı tehditi nedenleri ile daha bir anlam kazandı.

Köln idari mahkemesi Faruk Ereren'i Alman Halkı için tehlikeli kişi olduğu kararını vererek iltica hakkının gaspedilmesini onaylamıştır. Buna gösterdiği gerekçe son derece ibret vericidir.

Gerekçe şudur:

Faruk Ereren haksız ve adaletsiz bir şekilde yargılandığı ve 6 yıl 10 ay tutuklu tutulduğu 2 Nolu Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde 2009 yılında yaptığı ilk savunmada DHKP-C' yi savunmuş ve dolaysıyla onu desteklediğini göstermiştir.  Alman halkı için tehlikeli vatandaş sayılmasına bu yeterlidir.

İdari Mahkeme buna dayanarak Leverkusen Yabancılar Dairesine ve NRW Güvenlik Meclisi' ne hitaben açık bir şekilde ''Sizin bu kadar komplolarla uğraşmanıza da gerek yoktu. Bu savunmaya dayanarak bu hakkı çok rahat gaspedebilirdiniz'' demektedir. Kullandığı ifadelerden anlaşılan alenen bunlardır.

Dolayısıyla bu karar, Leverkusen Yabancılar Dairesi ve NRW Güvenlik Meclisi'nin bütün yazışmalarında, telefonlaşmalarında ortaya çıkan komplocu tutumlarının üstünü örttüğü gibi en temel insan hakkı olan düşünce özgürlüğünün de gaspedilmesidir.

Bu, Faruk Ereren' in söz konusu savunmasına baktığımızda çok açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Söz konusu savunmasında öz olarak şunları söylemektedir:

'' Ben iddia edildiği gibi DHKP-C üyesi ve yöneticisi değilim. Ancak DHKP-C hakkında savcılar gibi düşünmek zorunda da değilim. Bana göre DHKP-C bir halk hareketidir. Devrimcidir. Marksist-Leninisttir ve sosyalistttir.''

Evet aynen böyle söylenen 2009'daki savunmadaki ifadeler 13 yıl sonra, 2022 yılında suç görülerek Alman halkı için tehlikeli kişi sayılmanın gerekçesi haline getirilmiştir.

Faruk Ereren 1994' ten beri Almanya’dadır. Yani 28 yıldır bırakın bir tek insanın burnunu kanatmayı bir tek kişiye hakaret dahi etmemiştir. Tüm faaliyetleri kendi düşünceleri ekseninde yasal prosedürlere uygun olarak izinli gerçekleşmiştir. Ve bu emperyalist Almanya, ırkçıların her yıl 20 bin suç eylemi işlediği ve bunun en az 300 ' ünün öldürme ve yaralama da dahil şiddet eylemi olduğu bir ülkedir. Buna rağmen ırkçılar, Almanya da değil tehlikeli kişi ilan edilmek, adeta kahraman ilan edilmektedir.  Daha da vahimi Alman emperyalizmi, bütün tarihi kanlı katliamlarla, işkencelerle, zalimliklerle dolu bir emperyalisttir. İnsan fırınları, gaz odaları vahşetini icat edenlerdir. Sadece 2. Dünya Savaşında 52 milyon insanın katledilmesinden sorumludur.

Devrimcileri sırf bunlara karşı çıktıkları, emperyalizmin ve faşizmin vahşetlerine ve sömürülerine karşı mücadele ettikleri, halkı temsil ettikleri, bizzat hak ve çıkarlarının sözcülüğünü yapmaya çalıştıkları halk için tehlikeli kişi ilan etme arsızlığı gösterenler bunlardır.

 

Diğer yandan bu savunma, Faruk Ereren' in 6 yıl 10 ayı tutuklu olmak üzere,  8 yıl yargılama sonucu beraat ettiği Ceza mahkemelerinden hiçbirinde suç unsuru sayılmamıştır. Ki bunlar arasında 2 yargıtay görüşmesi de dahil 4 mahkeme vardır. Daha da önemlisi 2015' de görülen iltica hakkı davası mahkemesinin de önündedir bu savunma ve iltica hakkı tanınması önünde engel görülmemiş, kendisine bu mahkeme kararı ile iltica hakkı tanınmıştır.

Mahkemenin tanıdığı bu hakka dayanarak tam 3 yıl oturum hakkı konusunda sorunsuz bir şekilde Leverkusen' de ikamet etmiştir. 4 yıl için de oturum kimliği ilgili merkezi dairece gönderilmiş ancak kendisine gösterilip verilmeyeceği bildirilmiştir. Yani açıkça Leverkusen Yabancılar Dairesi tarafından resmi merkezi kurumun gönderdiği oturum kimliği gasp edilmiştir. Ondan sonra nerdeyse 2 yıl Leverkusen Yabancılar Dairesi ve NRW Güvenlik Meclisi'nin oturum gaspını yasal kılıfa uydurmak için sayısız komplolar düşünüldüğü belgelere geçen yazışmalar ve telefonlaşmalarda sabittir.

Ve 2022 yılında bir İdari Mahkeme bütün bunları yok sayarak, bu savunmayı suç sayıyor ve Alman Halkı için tehlikeli kişi ilan edip Faruk Ereren' in oturum ve iltica hakkının gaspını onaylıyor.

Bu Alman emperyalizminin 1990'lardan beri hak gasplarındaki pervasızlığını ve keyfi tutumlarının bir mahkemece meşrulaştırma çabasından başka bir şey değildir. Yani yasalar adına yasal hakların gaspındaki keyfiliktir.

Biz Almanya Direnişçiler Meclisi'nin Yasal zorbalık dediğimiz de işte budur ve bunlar gibi uygulamalardır!

Ve bu yasalar adına, mahkeme kararları adına uygulanan keyfi, gaspçı, baskıcı zorbalığa bu nedenle boyun eğmeyeceğimizi ilan ettik ve bu yolda bütün kararlılığımızla direniyoruz.

Dediğimiz gibi en son İlker Şahin' in imza atma dayatmasına uymadığı için 6 aylık tutuklama cezasının onaylanacağının açıklanması da bu yasal zorbalığın bir başka uygulamasıdır. O mahkemede de İlker Şahin' e ''imza atmaya git, her türlü cezanı ( para cezaları ve hapis cezaları dahil) kaldıralım'' denilebilmiştir.

Yani alenen amaçlarının yasal zorbalığa boyun eğdirmek ve direnişi kırmak olduğu ortaya konulmuştur.

Bütün bunlardan da açıkça anlaşılacaktır ki: Almaya Direniş Meclisi olarak yürüttüğümüz tüm direnişler başta düşünce ve yaşama özgürlüğü olmak üzere her türlü hak gaspına karşı tüm insanların yerine getirmek zorunda olduğu görevlerden başka bir şey değildir.

Mevcut haklarımızın hiç birini bizlere sömürücü ve zalimler bahşetmedi. Almanya'daki demokratik haklarımızı da emperyalist Alman Devleti bahşetmemiştir. Biz, bütün var olan haklarımızı, atalarımızın canı ve kanı ile kazandığı haklar olarak, onlardan devraldık. Bu haklarımızın gaspedilmesine karşı direnmek ve daha da geliştirerek gelecek kuşaklara aktarmak asgari insanlık görevimizdir. Biz devrimcilerin yaptığı da bundan başkası değildir. Bu nedenle tekrar tekrar vurguluyoruz ki: DEVRİMCİLİK YAPMAK SUÇ DEĞİL GÖREVDİR!

Tüm halkımızı, tüm devrimci ve demokratları bu görevimizde yanı başımızda görmek istiyoruz! Direnişimizi hep beraber güçlendirelim ve kazanalım! 

Hak Gasplarına Boyun Eğmeyelim!

Direnelim ve Kazanalım!

Sömürüye ve Zulme Son Vermenin, Adalet, Eşitlik Ve Özgürlük Mücadelesini Zafere Taşımanın Tek Yolu Budur!

Tarih Tanıktır: Direnenler Yaşıyor Ve İlerliyor! Direnmeyenler Çürümüştür Düşman Denetimine Girmiştir!

Almanya Direniş Meclisi

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.