1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İlker Şahin'e Direnişinden Dolayı Verilen 6 Aylık Hapis Cezası Onandı

24 Kasım'da görülen itiraz davasının 3.duruşmasında, alt mahkemenin İlker Şahin'e verdiği 6 aylık hapis cezası onandı.

Cezayı verme nedenleri sözde sınır ihlalleri (Köln dışına çıkmak) ve imza dayatmasını kabul etmemek olsa da bu duruşmanın siyasi niteliğini savcılık ve hakim bile gizleyememiştir.

-İlker Şahin diyor ki; Almanca öğrenemedim, çünkü siz bana dil kursunu yasakladınız.

Mahkemenin cevabı: Eşinden öğrenseydin.

-İlker Şahin diyor ki; Eylemler bile izinsiz yapılırken, ben neden şehri terk etmek için izin alsaydım, eylemimin anlamı kalmaz.

Mahkemenin cevabı: Yasa yasadır, yasa adaletsiz olsa bile uymak zorundasın.

İlker Şahin diyor ki; Yasalar, güçsüzleri güçlülerden korumak için yapılmıştır. Savcılık tavrıyla hangi tarafta durduğunu açıklamıştır.

Mahkemenin cevabı: Yasaları biz yaparız. Yasalarımıza karşı çıkanlar ise diktatördür.

Yine son sözü söyleyen İlker Şahin, bu keyfi uygulamalara boyun eğmeyeceğini, düşüncelerinden dolayı cezalandırıldığını fakat vazgeçmeyeceğini söyledi.

Bu mahkeme; Almanya Emperyalizminin gerçek yüzünü somut bir şekilde gösteriyor. Kendi burjuva yasalarını dahi ayaklar altına alıyor. Alman anayasasında garanti altına alınan direnme hakkını yok sayıyor. Burjuva reformların kaynağı olan sivil itaatsizliği red ediyor. Direnme hakkımızı, en temel hak ve özgürlüklerimizi dahi gasp ederken, bunu yasal bir kılıfa uyduruyor. O yüzden bu mahkemede de gördük: 129 yasası ve onu temel alan uygulamalar YASAL, AMA ADİL DEĞİLDİR!

İlker Şahin'e verilen ceza, sadece kendisine ve ailesine verilen bir ceza değil, devrimci düşüncelere, temel hak ve özgürlükler mücadelesine ve direnme hakkımıza olan bir saldırıdır.

Biz direnmeye, haklarımızı kullanmaya devam edeceğiz. Biz bu yola bedelleri göze alarak çıktık ve biliyoruz ki, hiçbir hak bedel ödemeden kazanılmaz. Böyle koşullarda direnmemek, daha az bedel anlamına gelmez, çünkü bu bedelleri İlker Şahin'le birlikte yüzlerce siyasi mülteci ödemektedir. İlker Şahin onlara da sahip çıktığı için cezalandırılıyor.

İlker Şahin Onurumuzdur!

Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Mücadelemiz!

Oturum Hakkımızı İstiyoruz, Alacağız!

Etiketler: , ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.