1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Dev-Genç Açıklama: Ayten Öztürk'e Yapılan İşkence Ve Baskılara Son Verilsin!

Ayten Öztürk, devrimci olduğu için MİT tarafından kaçırılıp 6 ay boyunca işkenceye uğramıştır. 6 ay boyunca vücudunda 898 yara açılan Ayten Öztürk, tüm bu işkencelere karşı direnmiştir.

Bir gece yarısı Ayten Öztürk, ıssız bir alana bırakılmış oradan ise Ankara Siyasi Şube polisleri tarafından gözaltına alınmış ve tutuklanmıştır. Ayten Öztürk'e 6 ay boyunca fiziksel ve psikolojik işkence yapan faşizm, 3 buçuk yıl da hapishanede tutarak işkencesine devam etmiştir.

Ayten Öztürk, daha sonrasında ev hapsi ile tahliye edilmiş ve kendisine bir yalancının beyanıyla 2 ağırlaştırılmış müebbet cezası verilmiştir. 1 yılı aşkındır ev hapsinde olan Ayten Öztürk'e hukuksuzca elektronik kelepçe takılmıştır. Faşizm elinde bulundurduğu tüm yasalarını halka ve devrimcilere karşı silah olarak kullanıyor. Fakat; biz diyoruz ki: Yasal Zorbalıklarınıza Boyun Eğmeyeceğiz, Teslim Olmayacağız!

 

Bu 1 buçuk yıllık ev hapsi sürecinde arama bahanesiyle defalarca evi basılmış ve talan edilmiştir. Katil polisler, Ayten Öztürk'ün evini helikopterler, tenekeler ve silahlarıyla basmış, terör estirmişlerdir.

Evet tüm bu işkencelerin, tüm bu saldırıların nedeni Ayten Öztürk'ün devrimci olmasıdır.

Baskılarınızla, işkencelerinizle devrimcileri teslim alamazsınız! Bugüne kadar tüm saldırılarınıza karşı direndik ve kazandık. Bugün de direniyoruz, direneceğiz.

Ayten Öztürk'e Yapılan İşkence ve Baskılara Son Verilsin!

Ayten Öztürk'e Verilen Ev Hapsi Kaldırılsın!

Ayten Öztürk'e Hukuksuzca Verilen Ceza Bozulsun!

Dev-Genç

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.