1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Boran Yayınevi’nden Yeni Kitap: Çiğdem – Tülin Soyhan

İndirmek için TIKLAYINIZ!Önsöz

Dünyayı değiştirmek amacıyla yola çıkan ne çok insan tanıdık ve merakla, saygıyla onları hafızalarımıza kazıdık. Zira dünyanın bozuk düzenini değiştirmek her zaman yüce bir ideal olmuştu. Sömürü ve zulüm yeryüzünde milyonlarca insanı etkilemeye devam ediyordu. Ve bu düzeni kabul etmek mümkün değildi. Mücadele içinde yer alanlar içinde yüz yüze tanıdıklarımız dışında, bizi etkileyenlerin bir kısmı da romanlardan tanıdıklarımızdı.

Sıcak mücadelenin romanları deyince aklımıza bir zamanlar Sovyet romanları, Bulgaristan ve Arnavutluk romanları gelirdi. Halk ve vatan sevgisi ile öne atılanları, hayatlarını hiçe sayarak kahramanlaşanları o romanlardan tanırdık. O romanları halen okuyoruz.

Ama artık kendi ülkemizin mücadelesinde kahramanlaşan devrimcileri anlatan romanlar yazıldı ve yazılıyor.

Bencilliği ve örgütsüzlüğü anlatan düzen kültürü karşısında umudu yaşatmak ve büyütmek için, kendi kahramanlarımızın yaşamlarını öğrenmeye her zamankinden fazla ihtiyacımız var.

Mahirlerden bu yana Çiğdem’ler Anadol’unun dört bir yanında çiçek açtı. Umut onlarla birlikte büyüyor.

 

Boran Yayınevi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.