1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Belçika Halk-Mer'de 'Uyuşturucuya Karşı Mücadelede Biz Varız Konulu Panel Düzenlendi

Belçika Halk-Mer'de; yozlaşma ve uyuşturucu, uyuşturucuya karşı neler yapmalıyız konularının anlatılıp tartışıldığı panel, 26 Kasım Cumartesi akşamı yapıldı.

 

İlk önce kısa bir video izlendi, videoda uyuşturucu madde içen kişinin ruhsal ve fiziki durumu gösteriliyordu.

Video izlendikten sonra açılış konuşması yapıldı: "Uyuşturucunun kelime anlamı nedir, uyuşturucu ile ne amaçlanıyor?' Sorularına konuşmacılar tarafından yanıtlar verildi.

 

Emperyalizm uyuşturucu ile neyi amaçlıyor: Uyuşturucu ile uyuşmuş, düşünmeyen, üretmeyen, asalak bir insan topluluğu istiyor.

Emperyalizmin asıl hedefi gençliktir, çünkü gençliği teslim alırsa bir halkın geleceği, yok edilmiş çalınmış olacaktır; denilerek sunum yapıldı.

 

Daha sonra ülkemizden, dünyadan ve yaşadığımız Avrupa'dan uyuşturucu ile ilgili istatistikler verildi.

 

"Uyuşturucu emperyalizm eliyle dünya yoksul halklarına sunulan örgütlü bir zehirdir"

 

"Biz ne yapmalıyız?" Denilerek yapılan sunumun ardından sırayla katılımcılara söz verilerek, uyuşturucu ile ilgili fikirleri düşünceleri alındı.

 

Verilen 10 dakikalık bir aranın sonunda panele kısa bir video izlenilerek tekrar başlandı.

 

Video izlendikten sonra "Belçika'da uyuşturucuya karşı nasıl mücadele edeceğiz ve bunun için neler yapmalıyız?" Sorularına verilen cevaplar ile konuşmalar yapıldı .

Uyuşturucuya karşı mücadele etmek için örgütlü olmak gerektiği, uyuşturucunun insanlarımız ve özellikle gençlerimiz üzerindeki etkileri konuşuldu.

 

Panel; yalnızca bilgi alışverişinin, konuşmaların, tartışmaların yapıldığı bir etkinliğin dışına çıkarak, 'uyuşturucuya karşı mücadele etmek için komitelerin kurulmasının önemi vurgulandı.

 

Ve panele katılanlar tarafından yapılan önerilerle bir komite kuruldu. Komitenin ileriki bir tarihe toplantı düzenlemesi kararlaştırıldı. Belçika'da uyuşturucu kullanan gençlerimizin evlerine gidileceği, afiş, bildiri çalışmaları düzenleneceği, eylem ve etkinlikler örgütleneceği belirtildi.

 

22 kişinin katıldığı panelde öne çıkan en önemli şey ise; emperyalizmin Almanya örneğinde olduğu gibi doğrudan torbacılığa soyunduğu bu zamanda, Uyuşturucuya karşı mücadele edecek tek güç devrimcilerdir...

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.