1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Ayten Öztürk: Gülten Matur’a Yapılan İşkenceler, Bana Yapılandan Farklı Değildir

“İşkence Yok” Diyenler Gülten Matur’a Yapılan İşkenceleri Açıklamak Zorundadır!

Gülten Matur’a Yapılan İşkenceler, Bana Yapılandan Farklı Değildir!

Gözaltına alınan Gülten Matur, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde avukatlarıyla yaptığı görüşmede, bir hafta kadar neresi olduğunu bilmediği bir yerde tutulduğunu ve falaka, askı, elektrik, kaba dayak gibi işkencelere maruz kaldığını, ardından Vatan Caddesindeki Emniyet binasına getirildiğini anlattı.

Basına, 28 Kasım’da Vatan Emniyeti’ne getirildiği yansıtılsa da Gülten Matur günlerdir gayr-ı meşru bir şekilde askeri bir bölgede işkencelere maruz kaldığını anlattı. Gülten Matur ile ilgili yapılan kontra haberler yaptıkları işkenceleri gizleme, üstünü örte ve hatta meşrulaştırma amaçlıdır.

İşkence asla meşrulaştırılamaz, kanıksatılamaz, kabul edilemez! İşkence insanlık suçudur.  Gülten Matur’un anlattığı işkence yöntemleri benim altı ay boyunca yaşadıklarımdan farklı değildir.

Gülten Matur’la görüşen avukatı, bazı işkence izlerine kendisinin de şahit olduğunu belirtti: “20 Kasım’da gözaltına alınmış, Cop, falaka, elektrik, kaba dayak işkenceleri gördüğünü anlattı. Vücudunda ağır işkence bulguları var. Süngerli hücrede tutulmuş. Tutulduğu yerin İstanbul’da olduğunu söyledi ama yüzü-gözü kapatıldığı için neresi olduğunu bilmiyor. Kendisine işkence yapanlar da kar maskeliymiş.”

Kaçırma, gizli işkencehanelerde kayıtsız, gayr-ı resmi bir şekilde istenilen sürede tutma, her türlü işkenceyi yapma ve bir süre sonra da yeni gözaltına alınmış gibi gösterilerek kayıtlara geçirme yöntemi kontra yöntemleridir. Acizliktir.  Bu yöntemlerle halka gözdağı vermek, devrimcileri yok etmek, halktan koparmak istiyorlar.

Baskıyla, işkenceyle, yalan haberlerle yapılan bu saldırı yöntemleri bugüne kadar tutmadı, bundan sonra da tutmayacak. İşkence İnsanlık Suçudur! İşkencenin Sorumluları Cezalandırılmalıdır!

Etiketler:
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.