1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avusturya Devleti Hatime Azak'ı Tutukladı Hatime Azak'a Özgürlük!


Hatime Azak, 23 Kasım'da Avusturya'nın başkenti Viyana'da tutuklandı.

Azak, sabah saatlerinde, bürokratik işlemleri için gittiği Yabancılar Şubesi'nde tutuklanarak Viyana'da bir hapishaneye gönderildi.

 

Avusturya polisi ve yargısı tarafından, Hatime Azak'ın tutuklanma gerekçesi hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil.

Ancak gerekçe ne olursa olsun, bu tutuklama, Avrupa emperyalistlerinin devrimcilere yönelik uyguladıkları terörün bir devamıdır.

 

Avrupa emperyalistleri ve Avusturya devleti, devrimcilik yapmayı "suç" haline getirmeye çalışıyorlar.

Devrimcilere yönelik yasal ve keyfi zorbalıklarıyla, bizleri yıldırmaya çalışıyorlar. Bir kez daha ilan ederiz ki; hiçbir Halk Cepheli yılmayacak, onların baskıları nedeniyle teslim olmayacak.

 

Avusturya, uzun zamandır Hatime Azak'ın haklarını gasp etmekte, pasaport, kimlik, oturum ve benzeri tüm işlemler konusunda zorluk çıkarmaktaydı. Hatime Azak'ın halen bir pasaportu, ikametgahı yoktu ve Avusturya polisi, resmi makamları, bu konuda şu ana kadar her türlü zorluğu çıkardılar.

Azak, bu sorunun çözümü için, bizzat RESMİ KURUMLARIN VERDİĞİ bir randevusuna gittiğinde tutuklanmıştır. Bu bile, tutuklamanın bir devlet terörü olarak uygulandığını göstermeye yeter. Konu ne olursa olsun, tutuklanması için bir neden yoktur.

Avusturya devletine sesleniyoruz;

BU BASKILARINI KARŞISINDA SESSİZ KALMAYACAĞIZ.

BU KEYFİ TUTUKLAMAYA DERHAL SON VERİN.

HATİME AZAK DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR.

 

DEVRİMCİLİK YAPMAK SUÇ DEĞİLDİR!

HATİME AZAK'A ÖZGÜRLÜK!

 

23.11.2022

Avusturya Halk Cephesi 

Not: Tutuklamaya ilişkin yeni bilgiler geldikçe onları paylaşmaya devam edecek; tutuklamaya karşı yapılacak protestolarla ilgili bilgileri de ayrıca duyuracağız.

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.