1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Ankara Halk Cephesi Açıklama: Gökhan Yıldırım Derhal Serbest Bırakılsın

NE YAPARSANIZ YAPIN NE KADAR KORKARSANIZ KORKUN, HAKLILIĞIMIZA VE ZAFERİMİZE GÖLGE DÜŞÜREMEZSİNİZ! BİZ KAZANMIŞ OLDUĞUMUZ ZAFERLERİ BÜYÜTMEYE VE SİZİ GERİLETMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

Gökhan Yıldırım 22 Kasım günü, tedavisi için gittiği hastane dönüşü zafer evinin sokağında, AKP’nin katil polisleri tarafından gözaltına alındı ve alelacele tekrar tutuklanarak Silivri (Marmara) hapishanesine götürüldü.

Gökhan Yıldırım 6 Eylül 2022 Tarihinde Ölüm Orucu direnişi ile gelişen mücadele sonucu 6 ay infaz erteleme kararı ile tahliye edilmişti. Direnişin siyasi zafere ulaşması sonucu Ölüm Orucu direnişini sonlandırmış ve tedavi sürecine başlamıştır. Tedavi süreci devam ederken Tekirdağ Savcılığı tarafından infaz erteleme kararının kaldırılmış olması yasadışı ve siyasi bir karardır.

 Gökhan Yıldırım’ın tekrar tutuklanması, AKP’nin ve yargı sistemlerinin direnişimiz ve zaferimiz karşısında hazımsızlığını göstermiştir.

Direnişçilerimiz, AKP’nin ve çürümüş yargı sistemlerinin, polis komplolarını tüm halkımıza teşhir etmiş, ahlaksızlıklarını tüm dünyaya eylemleri ile duyurmuşlardır. Kazanmış olduğumuz bu siyasi zafer faşizmi çok korkutmuştu. Gökhan Yıldırım’ı tahliye etmek zorunda kaldıklarından bugüne, AKP’nin katil polisleri her saniye evinin önünde beklemiş, nereye çıksa takip etmişlerdi. Kazanmış olduğumuz siyasi zaferin bir sonucu olarak, korkuları ile tekrar tutukladılar.

Direnişçimizi tutuklayarak, halkımız üzerinde yarattığımız moral değerini yok edemez, kazanmış olduğumuz zaferi büyütmemizi engelleyemezsiniz!

Biz Gökhanlarla mücadelemizi büyütmeye, zaferimize zaferler eklemeye devam edeceğiz!

Gökhan Yıldırım’ı faşizmin elinden geri alana kadar başına gelecek her şeyden AKP ve Savcı-Hakim-Polis üçlü çetesi sorumludur!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Gökhan Yıldırım Derhal Serbest Bırakılsın!

23.11.2022

Ankara Halk Cephesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.