1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

129 Yasasına Karşı Berlin Sokaklarında Yaklaşık 200 Kişi Yürüdü

27 Kasım tarihinde Berlin’de 129 yasasına karşı özgürlük yürüyüşü gerçekleşti.

“Faşist 129 yasası kaldırılsın” komitesinin düzenlediği yürüyüş, saat 13:30 da Almanya Adalet Bakanlığı önünde konuşmalarla başladı. Komitenin deklarasyonu ile başlayan yürüyüş, komitede yer alan Dev-Genç’lilerin ve Filistinlilerin (Samidoun) konuşmalarıyla devam etti.

Ardından yürüyüşe başlamak için herkes kortejde yerini aldı.

Pankartlar, dövizler ve bayraklarla yaklaşık 200 kişi Berlin sokaklarında 129 yasasının kaldırılması ve Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli’nin tutuksuz yargılanması için yürüdü.

Sokaklar “Özgül, İhsan ve Serkan’a Özgürlük”, “Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur”,

“129 yasası bizi yıldıramaz” ve “Yaşasın enternasyonal dayanışma ”  sloganlarıyla yankılandı.

Yürüyüş sırasında en çok Grup Yorum ve Filistin şarkıları ve marşları çaldı.

Yaklaşık 1 saat yürüdükten sonra Berlin “Hallesches Tor” alanında bir miting yapıldı. Bu mitingde Avrupa’da anti-terör yasalarıyla tutuklanan anti-faşistlerin komiteleri konuşmalar yaptı.

Anti-emperyalist Cephe, Yunanistan’daki 11 Türkiyeli devrimciyi anlattı. Ardından İtalyan Anarşistler, tecrite karşı açlık grevinde olan Alfredo Cospito için konuştular ve en son tekrar Filistinliler Arapça bir konuşmayla, yıllardır Fransa’da tutsak olan FHKC’li George Abdallah için bir konuşma yaptılar.

Tekrar yürümeye başlandığında “Free Mumia” komitesinin yürüyüşümüz için hazırladıkları ses kayıdını dinletildi.

Marşlarla, sloganlarla devam eden yürüyüş büyük bir coşkuyla Berlin Kreuzberg Oranienplatz’da son durağına ulaştı.

Halaylarla girildi “Kızıl Meydan” diye bilinen Oranienplatz’a.

Orada da Özgül Emre’nin açlık grevi sürecini anlattığı mektubundan bir bölüm okundu.

En son Almanya Direnişler Meclisi, 4 yıllık direnişlerini ve İlker Şahin’e verilen hapis cezasını anlattı.

Grup Yorum eşliğinde sonlandırılan yürüyüş toplam 4 saat sürdü.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı yürüyüş için Birlikte yer alan 6 örgüt çalışma yapmıştı.

200 kişi Almanya’daki yasal zorbalığı teşhir etmek için yürüdü ve taleplerinden biri de Özgül, İhsan ve Serkan’ın tutuksuz yargılanmasıydı.

Konuşmalarda özellikle 129 yasasının, tüm demokratik hak ve özgürlüklerimize bir saldırı aracı olduğu ve Alman emperyalizmin Özgül Emre, İhsan Cibelik ve Serkan Küpeli nezdinde, anti-faşist ve anti-emperyalist mücadeleye saldırdığı vurgulandı.

Yasal Zorbalığa karşı ve devrimci tutsakların özgürlüğü için, bu yürüyüşün sadece bir başlangıç olduğu ve çalışmaların devam edeceği her seferinde belirtildi.

Yoldaşlarımızı Alman emperyalizmin elinden çekip alana kadar ve bu faşist yasayı tarihin çöplüğüne gömene kadar mücadelemiz devam edecek!

FAŞİST 129 YASASI KALDIRILSIN!

KAHROLSUN ALMAN EMPERYALİZMİ!

ÖZGÜL EMRE İHSAN CİBELİK VE SERKAN KÜPELİ SERBEST BIRAKILSIN!

DEVRİMCİLİK YAPMAK SUÇ DEĞİL GÖREVDİR!

HALKIZ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ!Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.