1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Armutlu Halk Cephesi: Hatay’da Katledilen Edibe Özçelik İçin Adalet İstiyoruz

Edibe Özçelik her şeyden önce bir anadır. Aynı zamanda uyuşturucuya karşı mücadele veren duyarlı evlatlar yetiştirmiş bir anadır. Ve AKP polislerince evinde hayasızca, hunharca katledilmiş bir anadır. AKP polisleri, sarayın ve saltanatın bekçilerinin pervasızca katlettiği analardan biridir. Edibe Ananın ölümü “Terörle Mücadele” dedikleri yasalar kapsamında korunan katil AKP polislerinin zulmünün somut kanıtıdır.

AKP uyuşturucuyla mücadele eden insanların üzerine üzerine giderken halka gözdağı vermeyi amaçlamaktadır. Bu temelde hareket eden AKP polisleri ailelere saldırmaktan, taciz etmekten, yetki ve güçlerini tehdit aracı olarak kullanmaktan çekinmezler, çünkü sırtlarını saraya, soysuza, dayamışlardır. Halkın yozlaşması, uyuşturucuya bağımlı hale gelmesi için mahallelerde çetelerle, torbacılarla işbirliği yapan, onları koruyan yine AKP’nin polisleridir. AKP’nin kendisi de organize suç örgütleri, mafya, çete, yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet batağındadır.

AKP’nin uyuşturucuya karşı mücadele veren devrimcilerin üzerine gitmesi, devrimcileri kendi batağına çekemediğindendir. AKP devrimcilerin bedenlerini ve zihinlerini uyuşturucuyla teslim alamayacağını bilmektedir. Devrimciler AKP’nin yozlaştırma politikalarının sonucu bağımlı hale gelmiş insanların uyuşturucu illetinden kurtulup hayata yeniden kazandırılması için uğraşmaktadırlar. İşte budur

AKP’nin uyuşturucuya, yozlaşmaya karşı mücadele veren devrimcileri tutuklama,

katletme sebebi! 2013 yılında Gülsuyu’nda düzenlenen Uyuşturucuya Karşı Yürüyüşünde devlet destekli uyuşturucu satıcıları yürüyüşe saldırmış ve Hasan Ferit’i katletmiştir. Gazi Mahallesinde halkın desteği ile kurulan Hasan Ferit Uyuşturucuyla Savaş ve Kurtuluş Merkezini AKP’nin katil polisleri yıkmış ve yerine sözde halkın huzur ve güvenliği için karakol inşa etmiştir. Oysa gerçekte bahsettikleri huzur ve güvenlik halk için değil, koruyup kolladıkları uyuşturucu satıcıları içindir. 2018 yılında İbrahim Top; uyuşturucu satan birini cezalandırdığı için Küçük Armutlu’daki evinde katledilmiştir örneğin.

Edibe Ananın oğlu da uyuşturucuya karşı mücadele vermektedir. Edibe Ana’nın evi bu yüzden hukuksuzca basılmış ve ev halkı yere yatırılarak uzun namlulu tüfeklerle tehdit edilmiş, Edibe Ana fenalaşmasına, yere düşmesine rağmen müdahale edilmesine, hastaneye vaktinde götürülmesine izin verilmeyerek keyfi bir şekilde AKP’nin katil polislerince katledilmiştir.

Bütün bu katliamlarla amaç da verilen mesaj da açıktır! Halka ve devrimcilere uyuşturucuyla mücadele etmeye kalkışırsanız, uyuşturucu satanların yoluna çıkarsanız sizin de başınıza gelecek budur! Korkmuyorlar yargıdan, hesap vermekten AKP’nin katilleri! Ama illaki yasalar karşısında hesap verecekler!

Edibe Ananın evlatları her gün meydanlarda adalet istiyor ve alacaklar!

Bizler Edibe Ana için verilen mücadelenin yanındayız!

Bizler vatanımız ve halkımız için verdiğimiz haklı ve meşru mücadelelerimizde her türlü bedeli ödemeye hazırız!

Attığımız her adımda halkımızın umudunu büyüteceğiz!

Edibe Özçelik Yalnız Değildir!

Adalet İstiyoruz, Alacağız!

Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak!

Armutlu Halk Cephesi[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.