1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Yunanistan Halk Cephesi'nin Baskınlara İlişkin Açıklamasını Yayınlıyoruz

 AKP FAŞİZMİNİN HALKTAN KORKUSU BÜYÜYOR, KORKTUKÇA DAHA ÇOK SALDIRIYOR

AMA NAFİLE, BU ÇIRPINIŞLAR BOŞUNA.

OPERASYONLAR, GÖZALTILAR, TUTUKLAMALAR DA ONLARI KURTARAMAYACAK.

AKP FAŞİZMİ YENİLECEK, BİZ KAZANACAĞIZ!

 

Yine şafak operasyonu, yine baskınlar, yine gözaltılar, yine yalanlar, yine demagojiler… Bugün (15 Ekim) sabah saatlerinde Halk Cephesi üyelerine yönelik yapılan operasyonda İstanbul, Kocaeli, İzmir başta olmak üzere birçok ilde onlarca ev ve işyeri basıldı, onlarca kişi gözaltına alındı. Operasyon ve gözaltılar sürüyor. Operasyon kapsamında şu ana kadar 65 kişinin gözaltına alındığı bilgisi geldi.

Halk Cephesine yönelik bu baskınlar AKP’nin propaganda araçları olan haber ajanslarından “DHKP-C’ye büyük operasyon” başlığıyla son dakika haberi olarak verildi. Hatta AKP’nin propaganda makinesi Anadolu Ajansı “eylem hazırlığındaki 54 kişi gözaltına alındı” diye verdi haberi.

İşte AKP faşizminin ülkeyi nasıl yönettiğinin en somut örneği. Ülkeyi baskıyla, terörle, yalan ve demagojiyle yönetmeye çalışıyorlar. Yönetemedikçe, yönetme krizleri derinleştikçe de devrimcilere, Halk Cephelilere saldırıyorlar. Çünkü halkın her geçen gün biriken, biriktikçe büyüyen öfkesini görüyor, bu öfkenin patlamasından korkuyorlar.

Evet onlar eylem hazırlığındaydılar. Onlar hep eylem hazırlığındalar zaten. Onlara bakan herkes bunu görür, görüyor. İşte bunun için saldırıyorlar. Çünkü Halk Cephesine baktıkça kendi sonlarını görüyorlar.

Evet, onlar “eylem hazırlığında”ydılar.

AKP iktidarının halkı her geçen daha fazla yoksulluğa, açlığa sürükleyen yağma ve talanına karşı eylem hazırlığındaydılar.

Her geçen gün büyüyen adaletsizliğe, haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı halkın adalet özlemine ses olmak için eylem hazırlığındaydılar.

Gençlerimizin uyuşturucuyla, çeteleşmeyle, fuhuşla zehirlenmesine karşı eylem hazırlığındaydılar. Onların bataklığa ittiği gençlerimizi oradan çıkarıp faşizmin karşısına dikmek için eylem hazırlığındaydılar.

Bugüne kadar yaptıkları gibi adliye önlerinde, hapishane önlerinde, fabrika önlerinde, işçilerin-emekçilerin direniş çadırlarında, yoksul gecekondu mahallelerinde, meydanlarda eylem hazırlığındaydılar…

İşte bunun için saldırıyor AKP faşizmi onlara…

Ama nafile. Ne baskıları ne baskınları ne gözaltı ve tutuklamaları onları bugüne kadar durduramadı, bugünden sonra da durduramayacak. AKP faşizminin baskısına, zulmüne karşı direniş meydanlarında olmaya, AKP faşizminin korkularını büyütmeye devam edecekler.

Gözaltılar serbest bırakılsın!

Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz!

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.