1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Stuttgart'ta Halk Kültür Evi Başkanı Kasım Şentürk Son Yolculuğuna Uğurlandı

Devrimcilerin dostu, abimiz, değerli başkanımız KASIM ŞENTÜRK'Ü son yolculuğuna uğurladık!

4 Ekim 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden dernek başkanımız Kasım abimizi çok sevdiği Halk Kültür Evi'nde gerçekleştirdiğimiz cenaze töreninden sonra Stuttgart-Echterdingen mezarlığında toprağa verdik.

Vasiyeti üzerine ailesinin ve sevdiklerinin yakınında gömülmek isteyen Kasım abimizin cenazesi 7 Ekim 2021 tarihinde saat 14:00 derneğe ulaştıktan sonra sevenleri ve yakınları tarafından derneğe taşındı. Halk Kültür Evi adına konuşma yapıldıktan sonra Kasım abimiz için hazırlanan bir sinevizyon ve türkü söylediği bir görüntü gösterildi. Daha sonra Tohum Kültür Merkezi adına başsağlığı mesajı ve insanların düşünceleri alındı. Son olarak Alevi dedesi tarafından dini ritüeller yerine getirildi ve deyişler söylendi.

Kasım abimiz mezarlığa götürüldükten sonra cenazeye katılan yaklaşık 200 kişi son kez onunla vedalaştı. Her daim yüreğinde taşıdığı Mahir ve Ulaş'ın resmi, Deniz Gezmiş'in kitabı, güller ve karanfiller onunla son yolculuğa çıktılar.

Kasım abimiz uzun yıllar dernek başkanlığımızı yapmış, her daim devrimcilerin yanında yer alan bir abimizdi. Faşizmin korkutma ve yıldırma politikaları onun devrimcilerle olan bağını kesemedi. Avrupa'nın yozlaştırma politikaları onu değerlerinden soyutlayamadı. O; yaşamı ve duruşuyla birçok insanın gönlünü fethetmeyi başardı. Acımız büyük. Büyük ailemizin ve yakınlarının başı sağolsun.

Stuttgart Halk Meclisi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.