1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

NRW Halk Meclisleri Açıklaması


Devrimcilere Yapılan Saldırılar Faşizmin Gücünü Değil Sefaletini Gösteriyor!

15 Ekim 2021 günü Ülkemiz Türkiye' de 16 şehirde düzenlenen operasyonla 57 kişi gözaltına alındı. Faşizmin borazanı basın yayın kuruluşlarının haberlerine göre 156 kişi DHKP-C üyeliğinden aranıyordu. Bunun için sayısız ev basıldı.

Ancak arandığı söylenen ve gözaltına alınanların hemen hepsi demokratik kurumlarda mücadele eden insanlardı. TAYAD'lı, GRUP YORUM gibi sanat ve dayanışma kurumlarına mensuptular.

Yani ortada bir güç gösterisi denilebilecek surum dahi yoktu. Söz konusu olan tam anlamıyla faşizmin sefaletiydi.

Aşağılık ve ahlaksız bir işbirlikçi olan Faşist AKP iktidarı içine düştüğü durumdan kurtulmak için umutsuzca çırpınıyor, başta devrimciler olmak üzere herkese alçakça saldırıyor.

Ama nafile, öylesine ahlaksız, öylesine sefil ve öylesine namussuz bir iktidar ki, hiç bir baskı, terör uygulaması onu kurtaramaz. Tam aksine saldırdıkça daha çok öfke biriktirecek ve emperyalist efendileri ile pılını pırtısını toplayarak defolup gidecektir.

 

KAHROLSUN FAŞİZM VE EMPERYALİZM

GÖZALTILAR SERBEST BIRAKILSIN

BASKILARA SON

YAŞASIN HALKIMIZIN FAŞİZME KARŞI DİRENİŞİ

 

16.10. 2021

NRW HALK MECLİSLERİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.