1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

İngiltere Halk Cephesi Açıklaması


Listeleriniz bizi yıldıramaz biz milyonlarız

 

Devrimci basına ve Halklarımıza,

 

Dün, 15 Ekim Cuma günü, faşist AKP iktidarı tarafından sabaha karşı Halk Cephesi’ne yönelik İstanbul merkezli 16 ilde yapılan polis baskınları ile 54 Devrimci gözaltına alınmıştır. Burjuva basının yaptığı haberde 126 kişilik liste yayınlayarak da halka gözdağı verilmeye çalışılmıştır.

 

AKP Faşizmi neden, devrimcilere yada Cephe'ye saldırıyor?

 

Faşizmin yönetememe krizi derinleştikçe Halka yaşattığı açlığın, yoksulluğun, adaletsizliklerin kendisine isyan olarak dönmesini engellemek için her geçen gün halkın üzerindeki baskıyı artırarak çıkış yolu aramaktadır.

 

AMA nafile. Faşizme, Özellikle AKP Faşizmine çıkış yolu yok!

 

Çünkü; o çıkış yollarında devrimciler var, Cepheliler var.

Çünkü; o çıkış yolu üzerinde

Bu yoksullaştırdığınız, iliğine kadar sömürdüğünüz, ülkesini talan ettiğiniz "Onlar ki toprakta karınca,

suda balık,

havada kuş kadar çok"  olanlardır.

 

Çünkü;

Emperyalizm ve onun en hayasız işbirlikçisi faşist AKP iktidarı, Halkın Umuduna, Öncüsüne yönelik saldırılarda denemedik yol-yöntem bırakmadı. Her saldırıdan sonra, daha çok sınıf kinimizi bilendi ve  çoğalarak karşılarına dikildik.

 

Faşist AKP iktidarı bilmelidir ki bizler 126 kişi değil milyonlarız.

 

Baskı, gözaltı, tutuklama ile halkın onurlu evladı, halkın öncüsü olan Devrimcileri teslim alamazsınız, bitiremezsiniz. Çünkü biz halkız, Haklıyız ve milyonlarız...

 

Yonca gibi çok biçtiniz.

Biçtikçe daha gürleşerek boy verdik.

Biçtikçe daha derine kök saldık, daha sıklaşarak geliyoruz. Korkunuz bundandır.

AMA Korkunuzu büyütmeye devam edeceğiz.

 

Adalete SUSAMIŞ HALKIN ADALET Özlemini Saraylar'da ve Burjuvazinin Ahırı Olan AKP’nin Meclisinde ve Düzenin Partilerinde ve Seçimlerinde Olmadığını Anlatmaya Devam Edeceğiz.

 

Adaletin Halkın kendi Elinde, Örgütlenmiş Halkın Gücünde, Halk Meclislerinde olduğunu gösterdik. Bu Halk Meclislerinde örgütlenecek halkımızın Öncüsüyle buluşmasından korkuyorsunuz.

 

Milyonları örgütleyip;

Saray ve saltanatınızı, itiniz mitinizi, kurdunuz köpeğinizi, demokrasicilik oyunu oynadığınız ahırınız olan meclisinizi,  oyuncu partilerinizi silip süpüreceğimizden korkuyorsunuz.

 

Çünkü; Adalete SUSAMIŞ HALKIN ADALET Özlemini Gerçekleştirme Mücadelesi Veriyoruz.

ADALET İSTİYORUZ ALACAĞIZ! Dedik.

İşte bu inancı yok edemediniz,  bu iradeyi kıramadınız korkunuz bundandır.

 

Halkımız!

Faşizmin Yasal Zorbalığına Boyun Eğmeyelim!

Örgütlenelim! Halkın Direnişini Örgütleyelim!

Birliğimiz Gücümüzdür!

DİRENİŞLER MECLİSİ’nde Örgütlenip Adaleti Biz Sağlayalım!

 

HALKIMIZ YOKSUL, AÇ

HALKIMIZI EKMEKSİZ,

AÇ BIRAKAN SÖMÜRÜYE KARŞI

HALKIN İKTİDARINI Kuracağız!

 

Çünkü biz; İşi İçin, Ekmeği İçin, Onuru İçin, Adalet İçin Direnen Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

 

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

 

Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın!

 

Yaşasın Halk Cephesi!

 

İngiltere HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.