1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Dev-Genç’in 52 Yıl Açıklaması

52. Yılında Şan Olsun Anadolu Topraklarının Genç

Neferlerine!

Şan Olsun Devrim Yolunun Savaşçılarını, Komutanlarını, Sanatçılarını, Avukatlarını Yaratanlara!

Dev Genç Umudu Yenilmez Kılma İddiasıyla Yoluna Devam Ediyor!

52 yıldır, genç yüreklerimiz, genç beyinlerimizle savaşın en ön cephesindeyiz!

Ömrümüzün baharında girdik kavgaya, ömrümüzü vermekten çekinmeyerek. Bizi tarihi, kültürüyle bu topraklar yarattı, biz bu toprakların çocuklarıyız.

Baba ishak'lardan Pir Sultan'lara, Şeyh Bedreddin'lere biz, zulme adaletsizliğe canıyla direnenlerin soyundan geliyoruz. Bu direniş kültürü, bu başeğmeme geleneği emperyalizmin karşısına dikilen Mahirlerle, Hüseyinlerle, Ulaşlarla devam etti ve bugüne ulaştı.

Her adımımızda güçlendiğimiz bu yolda, şu an bulunduğumuz nokta dünyada tek başına da kalsa savaşmaya devam eden tek Marksist Leninist gençlik örgütü olma şerefidir!

Bizim sözümüz var; bayrağı devraldığımız şehitlerimize, kapılarını çalıp umut olduğumuz halkımıza sözümüz var. Kanları dökülen. vatanları işgal edilen halkların gözlerinin içine bakarak söz verdik biz, Dünyayı bir kez de Türkiye’den sarsacağız, Emperyalizmin kurbanı değil celladı olacağız.

Bizim kinimiz var; gencecik arkadaşlarımız, liselilerimiz, üniversitelilerimiz intihar

ediyorlar, uyuşturucu bataklığında ölüyorlar. Bizim annelerimizin cesetleri yedi gün sokak ortasında kalabiliyor. Biz adını hala bilmediğimiz kimyasal maddelerle yakılıyoruz. Biz kanıtsız hukuksuz bir dosya ile yargılanıp genç yaşlarımız kadar ceza alıyoruz. Blz işkencelerde, şafak operasyonunda 18 yaşımızda katlediliyoruz. Kendi vatanımızda her gün daha fazla ve daha vahşice sömürülüyoruz. Biz milyonların acısını yüreğimizde hissediyor, tarihin hesap defterini hafızamızda tutuyoruz. Bu sınıf kiniyle, halkımız için savaşıyoruz.

Bu savaşın düşman cephesindekiler, onlar ne için savaşıyorlar? Kinleri de güçleri de bize yetmez.

Emperyalizm kendi istediği bir gençlik yaratmak için saldırıyor, milyon dolarlar harcıyor, dizileri

filmleri kültürleri modaları müzikleriyle gençliğin beynine girmeye çalışıyor. Gençliğin önüne alternatif bir yol koymak için emperyalizmin yoz kültüründen, idealist düşünce anlayışından, akıllarda yarattığı

bulanıklıklardan, çarpıttığı kavramlardan kopmak gerek.

ARINMALIYIZ; onların yoz, pespaye kültüründen arınmalıyız. yüzümüzü döneceğimiz yer kendi özümüz, umudumuzun tertemiz tarihi olacak! Ancak böyle gençliğin önüne bir alternatif koyabilir ancak böyle biz varız diyebiliriz. İşte biz bunu yapıyoruz!

Bugün her ileri talebinde gençlik, AKP faşizminin baskı ve zoruyla karşılaşıyor. işkenceci polisleriyle gençliğin üzerine saldırıyorlar. Neden? Çünkü gençliğin dinamizminden korkuyorlar ve direnişleri başlamadan bitirmek istiyorlar. Onlar istiyor diye böyle mi olacak, direnişler bitecek gençliğin dinamizmi yok mu olacak. HAYIR! Her türlü araçla her türlü yöntemle saldırsınlar nafile! Direnişler bitmeyecek! Her türlü saldırıya karşı savaşarak cevap verecek olan bir DEV GENÇ var bu topraklarda. Her türlü bedeli ödeme pahasına gençliğin onurunu taşıyacağız!

Yasaklıyorlar; bizlere liseleri, üniversiteleri, meydanları, alanları yasaklıyorlar. Halka gitmemiz yasak, mahkemelerde savunma yapmamız yasak, konser alanlarına çıkmamız yasak, türkü söylememiz yasak, halk için eğitim istememiz yasak.

Sizden izin isteyen mi oldu?

Kimi kimin vatanından kovuyorsunuz?

Kendi halkına, kendi vatanına ihanet edenlerin bu toprakların tek karışında söz söyleme hakkı yoktur! Bu halk bizim Bu vatan bizim. Bugün var olan direnişlerde gözünüz bizi arıyor çünkü o direnişte insanlar bizim sloganlarımızı atıyor, bizim şarkı marşlarımızı söylüyor ve bizim gibi direniyorlar. İŞTE YASAKLADIĞINIZ YERDEN BOY VERİYORUZ! BİZİ BİTİREMEZSİNİZ!

Kurumlarımızı bir yıl içerisinde defalarca kez basıyorlar. Okmeydanı'nda bulunan Gençlik Federasyonu binamıza baskınları, şafak operasyonları kar etmeyince binamızı yıktılar. Arkadaşlarımızı tutukladılar, kimine yaşı kadar ceza verdiler. Bitirebildiler mi? Umudu yenilmez kılma iddiasıyla yürüyenleri kim durdurabilir?

Vura öle, kan can bedeli geçen 52 yıl, bizi teslim alamadıkları 52 yıl. Savaşı savaş içerisinde öğrendiğimiz 52 yıl.

Son süreçte tarihe kazınan görkemli bir direniş ördük. 2019·2020 Büyük Ölüm Orucu Direnişi. Devrimci., halktan yana bir sanatı, bir avukatlığı, yaşamı savunanlar faşizmin saldırılarına bedenleriyle barikat oldular. Helin, İbrahim, Mustafa, Ebru ... Bedenleri günden güne küçülürken meşrulukları dirençleri o denli büyüdü. ve sonunda düşman 30 kiloluk bedenlerimizin altında ezildi.

Bu süreçte meşruluğunu kazanmaya çalışan düşman bizim meşruluğumuza saldırdı. Cenazelerimizi kaçırarak, cenazelerimize katılımı engelleyerek kendi ahlakını sergiledi.

Biliyoruz bu topraklarda süren savaşın öncüsüyüz, zafere talibiz ve bu yolda düşmana

Savaş Ahlakını! Da Biz Öğreteceğiz

Nasıl savaşılır, nasıl hesap sorulur öğrenecekler! Bedel ödemek nedir, savaşma nedir ideolojik güç nedir öğrenecekler! Savaş içeresinde savaşarak öğreteceğiz.

Biz Dev Genç! bu süreçte de en öndeydik. Cenazeleri sahiplendik, birebir örgütleyen olduk, direniş üzerindeki yoğun sansürü kırmak için gece gündüz çalıştık, alanları zapt ettik, eylem gözaltılarında işkenceler gördük direndik, pankartlar astık, yazılamalar yaptık, kapı kapı direnişi anlattık.

Biz devrimci avukatlığı sanatçılığı savunurken aynı zamanda gençliğin geleceğini savunduk. Üniversitelerden mezun olan milyonlarca gencin mesleğini kendi iradeleriyle, özgürce icra etme hakkını savunduk. Demokratik üniversite istiyoruz ama biliyoruz ki demokratik üniversite demokratik bir ülkede olur. Bu yüzden demokrasi mücadelesinin her alanındayız. Bizim sınırımız okullar okul önleri değildir, ülkemizin dört bir yanındayız. Halk için bilim, halk için eğitim mücadelemizi her alana taşıdık. Biz bu halkın sanatçılarını, mühendis mimarlarını, avukatlarını, öğretmenlerini, kahramanlarını yarattık.

Dev Genç bir okuldur!

Savaş kültürünü öğreten, arındıran, çelikleştiren bir okul.

Bizi nasıl teslim alacaklarının yollarını arıyorlar ...

Üzerimize geldikleri her yöntemde rezil rüsva ettik onları.

Öyle ki kendilerini savunamaz duruma geldiler. öyle ki katledip üslenmediler, biz yapmadık dediler, yalan haberler yaptılar çünkü gerçeği söyleyemezler. Yeniden yalan söyleyerek halkı ve gençliği güçlü olduklarına inandırmak istiyorlar. Dedik ya Dev- Genç savaş kültürünü öğretir, savaşın yasasıdır düşmanı tanı kendini tanı yenilmez ol. düşmanımızı tanıyoruz, güçsüzlüğünü biliyoruz. onları tüm dünyaya rezil etmeye devam edeceğiz.

Güçlüsünüz öyle mi?

Neden? Polis sayınız mı fazla, silahlarınız mı var, mahkemeler size mi çalışıyor?

Gördük polislerinizi. Taksim meydanında bir şarjör mermiye karşılık veremeden hareketsiz kaldılar. Onlarca silahınıza karşılık tek silahla meydan okudu savaşçımız. Neredeydi gücünüz?

Avrupa'nın en büyük adliyesinden kararlar sizin emrinizle veriliyor. istediğiniz gibi at koşturuyorsunuz o binada. Evet güçlüsünüz de hiç mi aklınıza gelmedi bu adaletsizliğe bir dur diyen olur diye. Büyüklüğüyle övündüğünüz adliyelere elimizi kolumuzu sallayarak girdik. Bize yasakladığınız üniversitelerden gelerek girdik. Bize yasaklamaya çalıştığınız cübbem izi giyerek geldik. Ve adaleti sağladık.

Parasız eğitim istedik vermediniz, 18’imiz'de Bünyamin olduk silah kuşanıp dağlara çıktık. Dersim de her yeri kuşattınız her yeri karakola, kale kola çevirdiniz. Burnunuzun dibine geldikte ruhunuz duymadı. Sığınağımız burnunuzun dibindeydi. O sığınaktan çıktık kilometrelerce yol gittik halk düşmanlarında hesap sorduk ve döndük sığınağımıza. korusaydınız ya gücünüzle katil arkadaşınızı.

Güçlüsünüz değil mi çünkü işkence haneleriniz var. Özel eğitimli işkencecileriniz, Mitin iz itin iz var. 6 ay kısa mı geldi yoksa bir insanı işkencede teslim almak için. Biz söyleyelim değil 6 ay 6 asır geçse teslim olmayacağız. 6 ay boyunca bir devrimciye kör bir işkencehanede işkence yaptınız, vücudunda 898 yara açtınız.

işte güçleri bu kadardır! 

52. Yılımız Halkımıza ve Tüm Dünya Halklarına Kutlu Olsun.

52. Yılımızı Selamlıyoruz, Savaşma Gücümüzü Selamlıyoruz!

Gençliğin Her Türlü Sorunun Çözümü Kuracağımız Anti Emperyalist Anti Oligarşik Halk İktidarındadır.!

Geçlere Çağrımızdır! Demokratik Üniversite Parasız Eğitim İçin, Demokratik Ülke Bağımsız Vatan İçin

Dev Genç'e Katılın!

Halk İçin Bilim Halk İçin Eğitim İstiyoruz!

Halkın İktidarını Kuracağız! Umudu Yenilmez Kılacağız!

Dev-Genç

Etiketler: ,
[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.