1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Cephe Milisleri Açıklama: AKP Faşizmi Devrimcilelri ve Devrim Umudunu Yok Edemez

AKP FAŞİZMİ, DEVRİMCİLERİ VE DEVRİM UMUDUNU YOK EDEMEZ!

BASKILARINIZ, İŞKENCELERİNİZ, TUTUKLAMA TERÖRÜNÜZ 84 MİLYON HALKI TESLİM ALMAYA YETMEZ!

15 Ekim 2021 tarihinde AKP faşizmi yine komplolara dayanan bir operasyon düzenledi. Onlarca evi basarak 100’ü aşkın kişiyi gözaltına aldılar. Kapıları koçbaşlarıyla kırarak, sokak ortasında adam kaçırarak, dronlarla kamera çekimleri yaparak, burjuva basında “16 İlde Dev Operasyon” haberleri yaptırarak; yine çaresizliklerini ilan ettiler. Bunca gösteriş ve yaygara güçsüzlüklerinin sesidir aslında.

Sürekli milli bir kriz içerisinde olan faşizm,  yönetemiyor. Her evi bir hapishaneye dönüştürmek istiyor. 25 milyon konutu birer hapishane, halkımızı ise kendi evinde tutsak, kendi kendisinin gardiyanı yapmak istiyor.

Tek bir hak arama mücadelesine dahi tahammül edemiyor faşizm. Anayasal hakların kullanılmasına bile izin veremiyor. Çünkü çok güçsüz, çünkü yıkılacak!

Korkuları, adaletsizliklerindendir!

Korkuları, açlığımızdandır!

Korkuları, sömürülerindendir!

Korkuları, adalet talebinin yükselmesindendir!

İşte bu nedenle operasyonlarına bir yenisini daha eklediler. AKP Faşizmi, yalanlarla, sahte delillerle, işkence ile kendi yasalarını dahi tanımayarak yaptığı operasyonlarla sonunu getiremediği devrimcileri işbirlikçileştirmeye çalışıyorlar. Gözaltına aldıkları insanları halkın avukatlarıyla görüştürmeyerek, işkence yaparak, itirafçı olmaya zorluyorlar. "Polisle mülakat" adı altında işbirlikçiliğini dayatıyorlar. Bu onursuzluk emperyalizmin ve ülkemizdeki temsilcisi, yerli işbirlikçisi AKP faşizminin ahlakıdır. Tüm bu çabaları nafiledir, çünkü tarihi zalime zulme isyanlarla dolu olan Anadolu halklarını hiç bir güç durduramaz.

Devrimcileri ve devrim umudunu bitiremeyecekler. Yalanlara dayalı operasyonları, baskınları ile sonuç alamayacaklar. Kendi yarattıkları adaletsizlik ve yoksulluk AKP faşizminin sonunu getirecektir.

SİLAHSIZ HALKIMIZIN GÜCÜ

MİLİSLERİNDEDİR

MİLİSLER HALKIN SİLAHLI GÜCÜDÜR

AKP faşizmi, silahsız halkımıza saldırıyor. Kendisine doğrultulmuş silahları arıyor faşizm.

Egemenlerin gerici şiddetinin panzehiri, ezilen halk yığınlarının devrimci şiddetidir.

Milis, halkın onu ezenlere karşı yönelttiği protestoları dile getirmek için silaha sarılır ve tüm silahsız kardeşlerini sefalet ve rezillik içinde tutanlardan hesap sormak için eylem yapar.

Halk; "Milis, gerilla niçin savaşır?'' sorusuna şöyle cevap veriyor: ''Halkın kendisini ezenlere karşı, için için kaynayan protestosunun yankısını meydana getirmek için silahları eline aldığı ve tüm silahsız kardeşlerini rezillik ve yoksulluk içinde tutan toplumsal rejimi değiştirmek amacıyla dövüşür."

Faşizm, silahsız halkımıza, silahsız kardeşlerimize saldırıyor yine.

Bugün egemenler kontrolleri altındaki militarist güçleri tepeden tırnağa silahlandırmış durumdadırlar. Herhangi bir halk hareketine karşı sürekli teyakkuz halinde bekliyorlar.

Silahların gölgesine sığınmadan varlık gösteren egemen bir sınıf bulmak mümkün değildir. Hal böyle olunca egemen sınıflara karşı, ezilen sınıflar da silahlanarak mücadele etmek zorundadırlar. Tüm dünya halkları için gerek emperyalist ülkelerde gerekse yeni-sömürge ülkelerde olsun, halkların nihayetinde silaha başvurmaktan başka yolu yoktur. Hatta bu bir zorunluluktur.

SİLAHSIZ HALKIMIZIN SESİ BİZ OLACAĞIZ, SESİMİZİ KENDİNİZİ EN GÜVENDE HİSSETİĞİNİZ YERDEN DUYACAKSINIZ!

SİLAHSIZ YOLDAŞLARIMIZIN KALKANI BİZ OLACAĞIZ!

HİÇ BEKLEMEDİĞİNİZ BİR ANDA HER YERDE BİZ OLACAĞIZ!

AKP FAŞİZMİNİ MAHALLELERİMİZE SOKMAYACAK, ŞEHİR MERKEZLERİNE HAPSEDECEĞİZ!

CEPHE MİLİSLERİ

20.10.2021 / 1 No’lu Açıklama

 

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.