1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Süryani Halk Cephesi Açıklaması: 126 Değil Milyonlarız!

Ölüm Orucu direnişinde şehit düşen devrimci kahramanların (Helin Bölek, Mustafa Koçak, İbrahim Gökçek ve Ebru Timtik) kızıl bayrağını onurla tutuyoruz ve adalet mücadelesi önünde saygıyla eğiliyoruz.

Halkın haklı ve onurlu adalet mücadelesini kırmaya çalışan AKP faşizmi 15 Ekim sabahı 126 kişi hakkında arama kararı çıkartarak İstanbul'un 16 ilinde operasyon düzenledi.

Aradığı 126 kişiden AKP'nin faşist polisi 65 kişiyi işkenceyle gözaltına almış ve üç kişinin evini basmış. Halkın haklı mücadelesini terörize etmeye çalışan AKP faşizmi şunu unutuyor.

Halk Cephesi’ne yönelik baskılar şu anda Türkiye’de ve uluslararası alanda artmaktadır. Mezopotamya’da halklar arasında “sadece meyve veren ağaçlara taş atılır” diye bir atasözü vardır. Devrimci Mao’nun mücadele hakkında söylediği de şudur:

“Düşmanın bize karşı bir cephesi olmazsa, bunun bizim için kötü olduğunu düşünürüm – birey için, parti, ordu ya da okul için – çünkü böyle bir durum onlarla birlikte olduğumuz, düşmanla işbirliği içinde olduğumuz anlamına gelir. Düşman bize saldırırsa, bu iyidir; çünkü bu düşmanla aramıza net bir çizgi çizdiğimizin kanıtıdır. Düşman bize karşı gelirse, bizi renkler arasında en siyah renklere boyarsa ve bizden hiçbir şey kabul etmezse, o zaman bu daha da iyidir; çünkü bu durum sadece kendimizle düşman arasında net bir ayrım çizgisi çizdiğimizi değil, çalışmalarımızın da parlak sonuçlar ürettiğini gösterir. (Mao Tse Tung)

Bu gerçek her gün halk cephesi ve iktidardaki burjuvazinin arasındaki sınıf mücadelesinde görünüyor.

Halk Cephesi’nin mücadelede elde ettiği zaferler efsanelerdir ve aynı zamanda tüm halklar için büyük umut verir. Türkiye genelinde parlayan, direniş yolunu ve bununla bağlantılı zaferini gösteren tek ışıktır. Halk Cephesi, özellikle tüm muhalefetin AKP’nin faşist Türk devleti tarafından bastırıldığı ve yok edildiği bir dönemde, hepimizin umududur. Azim, sabır, cesaret, özgüven, kararlılık, hırs ve tabii ki insanları örgütlerken insan hakkı olan amaca ulaşmanın umududur. Avrupa’dan Süryani Halk Cephesi, Türkiye’deki Halk Cephesi ile dayanışma gösteriyor, baskıların derhal sona ermesini ve tüm tutsakların derhal serbest bırakılmasını talep ediyor. Halk Cephesi halkın cephesidir ve halk olduğu sürece Cephe de olacaktır!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılsın!

Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

YAŞASIN HALK CEPHESİ!

Avrupa Süryani Halk Cephesi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.