1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Avrupa Dev-Genç Açıklama: 52. Yılında Şan Olsun Dev-Genç’e

Dev-Genç 52 yıldır Anadolu halklarının emperyalizme ve faşizme karşı mücadelesinin adıdır.

10 Ekim 1969’dan bu yana, yani tam 52 yıldır, vatanımızın ve halkımızın kurtuluşu için savaşıyor Dev-Genç. 52 yıllık şanlı tarihimizde biz Amerikan emperyalizminin 6. filosunu denize döktük, 15-16 Haziran 1970 büyük işçi direnişinde emekçilerle birlikte barikatlardaydık, vatanımızın mahallerinde, okullarında ve üniversitelerinde faşist teröre karşı gençliği örgütledik, 12 Eylül faşist askeri cuntasından sonra ülkemize çöken sessizliği deldik, emperyalizmin Irak halkına karşı açtığı savaşa karşı en ön safta biz direndik, mahallelerimize uyuşturucunun ve yozlaşmanın sokulmasına, halkımızın zehirlenmesine karşı biz siper olduk, Almanya’da, Avrupa’da faşistlerin ve ırkçıların karşısında biz durduk! Biz şehitlerimizden yaratılan bu mücadele geleneğini yaşatma gururuyla 52. yılımıza giriyoruz. Bugün vatanımız Türkiye hala Amerikan emperyalizminin işgali altında. Bugün 80 milyonluk halkımız yoksulluk içinde yaşıyor ve açlık çekiyor. Bugün halkımız faşizm tarafından Cizre’de, Sur’da, Roboski’de, Soma’nın madenlerinde, Sakarya’nın fabrikalarında, Çorlu’daki tren kazasında, İzmir’de ki depremde katlediliyor. Avrupa’da gençlerimiz uyuşturucuyla, kumarla, fuhuşla yozlaştırılıyor ve faşist-ırkçı çeteler tarafından Hanau’da yaşadığımız gibi katlediliyor. Halkımıza ve dünya halklarına bu durumda umutsuzluk dayatılırken DEV-GENÇ halkımızın ve gençliğimizin UMUDU olmaya devam ediyor çünkü biz ZULMÜN, SÖMÜRÜNÜN, ADALETSİZLİĞİN OLDUĞU HER YERDE DİRENİYORUZ! Evet, bugün halkımızın daha güzel bir geleceğe yönelik umudunu taşıma onurunu yaşıyoruz. ÇÜNKÜ GÜNÜMÜZDE EMPERYALİZME KARŞI DEVRİM İÇİN, BAĞIMSIZLIK İÇİN, SOSYALİZM İÇİN SAVAŞAN BİR TEK BİZ KALDIK! Emperyalizm bugün gençliğe LGBT hareketi, çevre hareketi veya kadın hareketi ile sivil toplumculuğu, yani düzen içi solculuğu dayatıyor. Bu “solculuk” anlayışı gençliği devrimden uzak tutmayı, gençliği “solculuk” maskesi altında yozlaştırmayı ve düzen içinde tutmayı hedefliyor. Bu bağlamda günümüzde artık saflar netleşti. Gerçekten devrim için, sosyalizm, demokrasi ve bağımsızlık için mücadele etmek isteyen bütün gençlerimiz, bütün halkımız DEV-GENÇ saflarında birleşmeli, örgütlenmeli! Emperyalizm bizi katliamlarla ve baskılarla yok etmek istese de bizi tecrit edip teslim almak istese de bütün çabaları boşunadır çünkü tarihsel ve siyasal haklılığımızın bilincinde olarak biz 52 YILDIR OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE HAYKIRIYORUZ:

52 yıldır emperyalizme ve faşizme karşı uzlaşmaz çizgisinde mücadele etmeye devam eden, cüretiyle, direnişiyle, yarattığı feda gelenekleriyle, atılganlığıyla Türkiye Devrim tarihinin onurlu sayfalarında yer eden Dev-Genç’e Bin Selam Olsun!

52. Yılında Şan Olsun Dev-Genç’e!

Mahir, Hüseyin, Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş!

Yaşasın Dev-Genç, Yaşasın Dev-Gençliler!

Avrupa Dev-Genç[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.