1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Halk Cephesi Açıklaması


AKP KORKUDAN SALDIRIYOR

 

Bu sabah yine baskınlara uyandı ülkemiz. Korkudan kendi dışında herkesi "terörist" ilan edip listeler hazırlayan AKP yine evlere girdi. 70 yaşından 20 yaşındaki gençleri gözaltına aldı. 126 kişiye yakalama kararı çıkarmış, insan avına çıkmış. Dışarıda hiçbir muhalif görmek istemeyen, hakkını arayan işçilerden, barınma hakkı isteyen öğrenciye kadar düşman, listeci AKP'nin çarşaf çarşaf listeleri de kar etmeyecek. Hiç bir baskı ve saldırı politikalarından sonuç alamayan, muhalefetii susturamayan AKP çaresizlikten defalarca denediği baskın ve terörize etme yöntemlerinden başka bir yöntemi kalmamıştır. Bunları da denemiştir ama sıfırı tüketmiştir. Saldırısı gücünden değil, korkusundan ve güçsüzlüğündendir. Haksızdır, hukuksuzdur, Adaletsizdir, Baskıcı, işkenceci ve katildir. Bu nedenle de yarınından korkmaktadır AKP iktidarı. Kabuslarla uyanmakta halkın uykularını kabusa çevirmek istemektedir. Yıllardır hapiste tuttuğu Ali Osman Köse'yi AKP'nin hapishane politikaları kanser hastası etmiştir. Yüzlerce hasta tutsak tedavi edilmeyerek, yavaş yavaş ölüme sürüklenmektedir. Tedavisi engellenerek, tahliye edilmeyerek, tutsakları katletmeyi kar sayıyor kendine. İnsanları kaçırarak, aylarca gizli işkence evlerinde tutarak teslim almaya çalışıyor, denemediği işkence kalmıyor ancak teslim alamıyor. Yetmedi baskınları periyoda bağlıyor yine olmuyor. İnsanları ev hapisleriyle kendi kendinin gardiyanı haline getirmeye çalışıyor. Bu da işe yaramıyor. Çünkü haksız AKP, Çünkü yarınsız AKP. Halkın sırtından, saraylar kuran, iktidar gücünü sonuna kadar çıkarları için kullanan AKP'nin halka verebileceği tek şey saldırıdır.  Ancak çıkardıkları çarşaf çarşaf listeler kurtuluşu olmayacak. Çünkü biz halkız ve 126 kişiyle sınırlı değiliz. AKP'yi tükürüğümüzle boğma gücüne ve öfkesine sahibiz.

Eğer terörist arıyorsa AKP önce aynaya bakmalıdır. Sonra kendi parti listesine, işkenceci polislerine, zulüm üreten bütün kurumlarının listesine bakmalıdır. Destek verdiği, Suriye'de katliam yapan Cihadcılarına, kendi kadrolarına bakmalıdır AKP. Aradıkları teröristler tamda oradadır. Halkın vergileriyle bindikleri araçlarının içinden, elde silahlarla halka gözdağı vermeye çalışan yasal teröristlerinin isim listelerine baksın. Halk onlara "teneke kutu" diyerek korkmadıklarını söylüyor her gün.

 

Yetti Artık Yetti!

 

Yetti de artı bile. Ne baskılarınız ne saldırılarınız, gözaltılarınız, işkenceleriniz, tutuklamalarınız, halkın haklı mücadelesini engelleyemeyecek. Siz bu kadar zulmederken, bu kadar terör uygularken yoksul halkın oturup zulmünüze boyun eğeceğini bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin zulmünüz karşısında başını öne eğdirdiğiniz bir halk göremeyeceksiniz. Her saldırınız bu halkın öfkesini ve inancını bileyleyecek. Ne kadar doğru yolda olduğunu yeniden yeniden bilince çıkaracak ve daha büyük bir öfke ve daha büyük örgütlenmeyle yerini alacak hak mücadelesinde. Boşuna uğraşmayın.. Her ay periyoda bağladığınız baskın ve gözaltı teröründen bir an önce vazgeçin. Buradan ilan ediyoruz ki; Biz 16 ilde 126 kişi ile sınırlı değil Milyonlarız! Ülkemizin her karış toprağında yaşayan, AKP'nin yaptıklarına kin bileyen yeri geldiğinde hesap soracak milyonlarız. O nedenle ne 70 yaşındaki ana babalarımız sizden korkar, ne de 20 yaşındaki gençlerimiz, çocuklarımız. Halk Cephelileri, devrimcileri ve onurlu Anadolu Halkını teslim alamayacaksınız! Her saldırınızda eğilmeyen başlar görmekten, direnenler görmekten sizlerin korkuları büyüyecek emin olun. Çünkü biz sizin saldırılarınızı tanıyoruz ve bu saldırılara karşı adeta aşılıyız. Her bir saldırıda daha güçlü çıkacağımızdan kuşkunuz olmasın.  " Öç alırız ilk fırsatı bulanda" diyenlerin soyundan geliyoruz biz. O yüzden biz korkmuyoruz sizden. Asıl Siz korkun bizden! Gözaltına aldığınız insanları derhal serbest bırakın!

 

 

BASKILAR GÖZALTILAR, TUKUKLAMALAR BİZLERİ YILDIRAMAZ!

GÖZALTILAR SERBEST BIRAKILSIN!

DEVRİMCİLİK YAPMAK SUÇ DEĞİL! DEVRİMCİLERE SALDIRMAK SUÇTUR!

HALKIZ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ!

 

 

ALMANYA HALK CEPHESİ

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.