1 mayıs açıklamalar adana alibeyköy almanya altınşehir amed amerika anadolu anadolu alevi hareketi anadolu federasyonu anadolu kültür merkezi ankara antakya antalya antep anti-emperyalist cephe armutlu armutlu haber ataşehir avcılar avrupa avusturya bağcılar bahçelievler bakırköy basın emekçileri meclisi bayrampaşa belçika belgesel beşiktaş beykoz boğaziçi bulgaristan bursa cephe milisleri çağlayan çanakkale çayan çayan mahallesi çekmece çerkezköy dağevleri denizli dersim dev-genç devrimci alevi hareketi devrimci işçi hareketi dhkc dhkc gerilla direnişler diyarbakır doğançay duyurular dünya düzce elazığ emekli meclisi esenyurt eskişehir festival filistin filmler FOSEM Fransa galatasaray gazi Gebze gençlik gerilla giresun gözaltı grup yorum gülsuyu gülsuyu gülensu gündoğdu hacı ahmet Hacıahmet hacıhüsrev halk bahçesi halk cephesi halk meclisi halkın hukuk bürosu halkın mühendis mimarları hasan ferit gedik hasköy hatay hindistan hollanda Isparta idil halk tiyatrosu idil kültür merkezi ikitelli ingiltere İngiltere istanbul isveç isviçre İsviçre işçi meclisi italya izmir kadıköy kampanyalar kamu emekçileri cephesi karadeniz kartal kazova kazova bülten kınık kıraç kocaeli kore kurslar kuruçeşme küba küçükçekmece kültür sanat kütahya lubnan malatya maltepe Maraş mardin Mektuplarımızla Tecriti Kıralım mersin muğla Muharrem Karataş munzur nurtepe okmeydanı ortaköy ömürtepe örnektepe piknik Polonya radyo röportajlar sakarya samsun sanat meclisi sarıgazi sesli okuma Sevgi Erdoğan Vefa Evi siirt silivri silvan sinop spor suriye sümerler şiir şiirler şişli taksim tavır dergisi TAYAD tekirdağ tiyatro Tokat trabzon tuzla türkiye UTMP videolar wan yalova yenibosna yeşilkent yunanistan yürüyüş dergisi Zürich

Almanya Direniş Meclisi Açıklaması

Alman Emperyalizmi Ne Yapmak İstiyor?

Demokrasisi ile övünen, dünyaya demokrasi dersi veren bir ülke. Ama devrimciler söz konusu olduğunda en küçük demokratik hakka bile tahammül edemeyen bir ülke.

Anlaşılan o ki, onların demokrasisi, sadece kendileri gibi düşünenlere, kendi emperyalist çıkarlarına dokunmayanlara var. Yani padişahların, kralların bile tanıdığı hakların ötesinde emperyalizmin demokrasisi. Bunların ötesinde hiçbir hak tanımadıkları gibi, halkların canıyla kanıyla kazandığı hakları da sürekli istismar etmekte, gasp etmektedirler.

Ellerinden gelse, emekçi halklar mücadele etmese, haklarını korumak için mücadele etmese, köle düzeninden beter bir düzen kurmakta bir an bile tereddüt etmezler.

İşte emperyalist demokrasi böyle bir şeydir.

Kısacası emperyalizmin denojraai sözcüğünü ağzına alması tam bir sahtekarlıktır.

Almanya Direniş Meclisi üyelerinden Deniz Yıldız'ın karşı karşıya kaldığı son olay da bunun göstergesidir.

Almanya Direniş Meclisi 3 yıldır kimlik hakları için direniyor. Bu direniş sonucu bizzat mahkeme kararıyla Deniz Yıldız kendine dayatılan imza dayatması, 30 Kilometre sınırlaması, bir hafta gibi kısa süreli oturum verilmesi gibi baskı uygulamaları yibi baskı uygulamalarının kaldırılmasını sağladı.

Ancak bir süre bu mahkeme kararına boyun eğen Bergisch-Gladbach Yabancılar Dairesi 11 Ekim 2021 günü bu hakları da gaspetti. Hatta 30 Kilometre sınırının yeniden dayatılması yanında, imza dayatmasının haftada 3 güne çıkarılması gibi daha ağır baskı uygulamaları getirdi.

Şimdi soruyoruz: Bu ne biçim demokrasi ne biçim adalet? Esasen bunların hiçbirinin diktatör Erdoğan dan farkları yoktur. Hepsi aynı soydan gelmektedir. Öyle değilse, birileri Almanya' da demokrasi ve adalet var diyorsa bunları izah etmelidir.

Kendi mahkeme kararlarına bile uymayan bir adalet, kazanılmış hakları bile gaspeden bir demokrasi nerede görülmüştür?

Ancak unuttukları bir şey var: Bu uygulamalar bizi yıldıramaz. Direnişimizi daha da meşrulaştırır ve güçlendirir. Bizi daha kararlı gale getirir.

- Kimlik haklarımızın gaspına son verilsin

- 30 Kilometre sınırlamasını tanımıyoruz

- Keyfi imza dayatmasına son

Kahrolsun Emperyalist Baskı Uygulamaları!

Yaşasın Direniş Yaşasın Direnenler!

14.10.2021

Almanya Direniş Meclisi

[blogger]

Author Name

Halkın Sesi TV

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.